Pasaulio čempionate – rekordinis skaičius NBA žaidėjų

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Luka Dončičius (Scanpix nuotr.)

Šių metų pasaulio čempionato aikštelėje bėgios rekordinis skaičius NBA žaidėjų.

Iš viso šiame pasaulio čempionate rungtyniaus net 55 NBA žaidėjai iš 20 šalių. Praeitas rekordas buvo pasiektas 2019 metų pasaulio čempionate, kuomet jame žaidė 54 NBA žaidėjai iš 17 valstybių.

Daugiausiai jų, žinoma, turi JAV rinktinė, kurioje visi 12 žaidėjų rungtyniauja stipriausioje pasaulio lygoje. Antrą vietą užima Australija su 9, Kanada turi 7, Vokietija – 4, Prancūzija su Serbija – po 3.

55 NBA žaidėjai atstovauja 24 NBA komandoms. Daugiausiai savo atstovų į PČ yra išsiuntusios Minesotos „Timberwolves“, Orlando „Magic“, „Oklahoma City Thunder“ ir Jutos „Jazz“ komandos – Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje vykstančiame turnyre bėgios po 5 jų žaidėjus.

Tarp ryškiausių NBA žvaigždžių pasaulio čempionate galima išskirti Luka Dončičių, Anthony Edwardsą, Shai Gilgeousą-Alexanderį, Tyrese’ą Haliburtoną, Karlą-Anthony Townsą ir Lauri Markkaneną.

Lietuvos rinktinėje taip pat yra vienas žaidėjas iš NBA – komandos kapitonas Jonas Valančiūnas, atstovaujantis Naujojo Orleano „Pelicans“ komandai.

Pasidalinti