Savo pranašumą prieš Slovėnijos rinktinę portugalai įrodė tik per baudinių seriją

Europos futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynių tarp Portugalijos ir Slovėnijos komandų likimas sprendėsi 11 metrų baudinių serijoje.

Dominavę aikštėje portugalai nesugebėjo pralaužti Slovėnijos komandos gynybos. Pagrindinis laikas ir rungtynių pratęsimas baigėsi be įvarčių. Baudinių serijoje 3:0 triumfavo Portugalijos rinktinė.

Ketvirtfinalyje portugalai susitiks su Prancūzijos futbolininkais, kurie 1:0 palaužė Belgijos rinktinę.

Pirmajame kėlinyje Portugalijos futbolininkai kamuolį kontroliavo 61 proc. žaidimo laiko, tačiau nieko itin pavojingo taip ir nesukūrė. Daug kamuolių buvo siunčiama link Cristiano Ronaldo, tačiau šis vis per plauką nepasiekdavo kamuolio.

Slovėnai stengėsi regzti greitas atakas, tačiau nelabai kokybiški perdavimai ir neleisdavo sukurti kažko pavojingo. Portugalai atliko 5 smūgius, tačiau Janui Oblakui gelbėti savo komandos neteko nei karto.

Slovėnai iki pertraukos atliko 2 smūgius, iš kurių vienas skriejo į vartus, bet sunkumų Diogo Costai nesukėlė.

Po pertraukos Roberto Martinezo auklėtiniai dar labiau padidino spaudimą. Vis tik jų atakos dažniausiai apsiribodavo gausybe perdavimų aikštės viduryje. Realiausios grėsmės slovėnų vartams kildavo prasižengus netoli savo baudos aikštelės. Vis tik, Ronaldo nepavyko tapti pirmuoju futbolininku pirmenybėse, pasižymėjusiu baudos smūgiu.

Puikią progą sužaidus 89-ias minutes turėjo tas pats Ronaldo. Baudos aikštelėje kamuolio sulaukusio puolėjo smūgį atrėmė Oblakas. Rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Per du kėlinius portugalai kamuolį kontroliavo 70 proc. žaidimo laiko. Jie atliko 13 smūgių, o slovėnai – 5.

Paskutinę pirmo pratęsimo kėlinuko minutę Diogo Jota įsiveržė į slovėnų baudos aikštelę ir buvo pargriautas. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs Ronaldo smūgiavo į dešinę, tačiau smūgį atrėmė Oblakas. Per pertraukėlę tarp kėlinukų Ronaldo paplūdo ašaromis.

Sužaidus 114 minučių itin grubiai suklydo Pepe ir Benjaminas Šeško iššoko visiškai vienas prieš portugalų vartininką. Dvikovą prieš puolėją laimėjo Diogo Costa.

Dvikovos likimas persikėlė į 11 metrų baudinių seriją.

Diogo Costa atrėmė pirmus du varžovų bandymus, o Cristiano Ronaldo bei Bruno Fernandesas neklydo. Costa atrėmė ir trečią smūgį, o tašką rungtynėse padėjo Bernardo Silva.

Costa tapo pirmuoju vartininku, atrėmusiu tris 11 metrų baudinius serijoje čempionatų istorijoje.