Anglijos treneris nesupranta sirgalių švilpimo: „Manęs galite nemėgti, bet privalote palaikyti komandą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Anglijos futbolo rinktinė užsitikrino pirmąją vietą C grupėje, tačiau komanda sulaukė daug neigiamų reakcijų iš sirgalių rungtynėse prieš Slovėniją, kurios pasibaigė lygiosiomis 0–0.

Anglai kol kas nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio tikėjosi rinktinės fanai. Nors grupėje ir užimta pirmoji vieta po to, kai Serbija sužaidė lygiosiomis su Danija, bet iškovota tik viena pergalė per trejas rungtynes ir pelnyti vos 2 įvarčiai.

Visa įtampa kilo po mačo, kuomet fanai atėjo pasveikinti rinktinės su patekimu į kitą etapą. Vis dėl to, ne visi sirgaliai buvo patenkinti savo komandos pasirodymu. Keliaujant rūbinės link, treneris su žaidėjais sulaukė kai kurių fanų švilpimų bei alaus skardinių mėtymo.

Anglų treneris Garethas Southgate’as po rungtynių buvo pasipiktinęs tokiu sirgalių elgesiu.

„Suprantu, kad yra dalis fanų, nepatenkintų mano vadovavimu ir džiaugiuosi, kad visos tos neigiamos emocijos yra nukreiptos į mane, o ne į žaidėjus. Nepaisant to, taip elgtis yra labai negražu ir gadina mūsų, kaip šalies, įvaizdį. Nesu dar matęs, kad komanda, patekusi į kitą etapą, būtų nušvilpiama.

Rungtynių baigtis netenkino ir manęs, bet visada prašau savo žaidėjų būti bebaimiais ir atiduoti visą save varžybose. Nesvarbu, koks yra rezultatas, visada privalai atiduoti pagarbą sirgaliams. Dalis jų šiandien buvo nuostabūs.

Aukštumas pasiekti galima tik tokiu atveju, jei visi būsime išvien. Sirgaliai mums visada suteikia papildomos energijos ir motyvacijos. Manęs gali daug kas nemėgti, tačiau palaikyti žaidėjus – privaloma“, – po rungtynių pasipiktinęs šnekėjo Southgate’as.

Treneris buvo paklaustas, kas jo nuomone galėjo sukelti kiek neįprastą fanų elgesį.

„Keliami labai dideli lūkesčiai komandai. Per pastaruosius šešerius ar septynerius metus mūsų rinktinė vėl tapo konkurencinga, be to, ir žaidėjai mėgaujasi žaisdami už savo šalį. Norint, kad tai tęstųsi, sirgaliai turi susimąstyti apie savo elgesį“, – pagrindinę priežastį įvardino treneris.

Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane’as interviu metu teigė, kad komandos žaidimas yra patobulėjęs nuo rungtynių su Danija, kurios pasibaigė 1:1.

„Prieš prasidedant Europos čempionatui buvome išsikėlę tikslą, kad privalome užimti pirmąją vietą grupėje. Pastaruoju metu žaidžiame daug geriau negu čempionato pradžioje. Sunkiausia vis dar yra gerai užbaigti rungtynes.

Susikūrėme keletą gerų progų, tačiau nesugebėjome jų išnaudoti. Žengėme į rungtynes su gera energija ir didele koncentracija. To mums ir reikia šiame čempionate.

Visi varžovai yra labai stiprūs. Kiekvienas futbolininkas atiduoda visas jėgas už savo komandą. Kiekvienos rungtynės bus dar sunkesnės ir turime būti tam pasiruošę“, – po rungtynių kalbėjo kapitonas.

Southgate’o kontraktas su Anglijos futbolo federacija baigsis šių metų pabaigoje. Treneris Anglijos rinktinės strategu dirba jau 8 metus. Neabejojama, kad sprendimas dėl jo ateities priklausys nuo komandos pasirodymo Vokietijoje.

Anglija turės palaukti, kol sužinos savo aštuntfinalio varžovus. Jų priešininkais taps viena iš keturių geriausių trečią vietą užėmusių rinktinių.

Pasidalinti