„Rytas“ – čempionai: Fosteris atvedė komandą į triumfą prieš „Žalgirį“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Stop kadras

Vilniaus „Rytas“ antrą kartą per pastaruosius tris metus triumfavo „Betsafe LKL“ čempionate.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai sausakimšoje „Twinsbet“ arenoje 88:87 įveikė Kauno „Žalgirį“ ir tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionais. „Ryto“ krepšininkai finalo seriją laimėjo 3-1.

Vilniaus „Rytas“ čempionate triumfavo 2021-2022 metų sezone, o prieš tai net 11 titulų iš eilės buvo iškovoję žalgiriečiai. Vilniaus komanda „Žalgirį“ finalo serijoje įveikė pirmą kartą po 14-os metų pertraukos.

Itin atkakliame susitikime nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Mačo pradžioje dominavo puolimas. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Pirmuosius 14 taškų „Žalgiriui“ surinko du žaidėjai. Edmondas Sumneris pataikė 3 pirmus savo tolimus metimus, o likusius 5 taškus pridėjo Rolandas Šmitas.

Įpusėjus ketvirčiai „Rytas“ buvo priekyje 16:14. Arnas Butkevičius tada pataikė tritaškį, o kitoje atakoje pridėjo 2 taškus su pražanga ir išvedė žalgiriečius į priekį – 16:20. Kėlinukas baigėsi minimalią persvarą turint svečiams – 23:24.

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo Lauryno Biručio vedami „Žalgirio“ krepšininkai. Sužaidus 3 minutes jų persvara pasiekė 7 taškus – 28:35.

Brady Maneką nuolat atakavę Žibėno auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir įpusėjus kėlinukui sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 37:40.

Paskutinės kėlinuko minutės pradžioje Marcusas Fosteris tritaškiu išlygino rezultatą, o kitoje smeigė dar vieną ir „Rytas“ išsiveržė į priekį – 51:48. Taip ir baigėsi pirmoji rungtynių dalis.

Vilniaus komandai Fosteris iki pertraukos surinko 17 taškų (4/4 trit.). Žalgiriečiams Birutis pelnė 15. Abi komandos iš toli atakavo po 14 kartų. Tikslą pasiekė 7 „Ryto“ ir 5 „Žalgirio“ tritaškiai.

Sužaidus pusantros minutės trečiajame kėlinuke po RJ Cole’o prasiveržimo „Ryto“ komanda pasiekė rekordinį rungtynėse 6 taškų pranašumą – 57:51. Andrea Trinchieri paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės.

Tris minutes komandos nesugebėjo pelnyti taškų, kol dvitaškiais neapsikeitė Fosteris ir Dovydas Giedraitis. Prieš lemiamą kėlinuką vilniečiai išlaikė 5 taškų persvarą – 70:65.

Sumneris paskutinį ketvirtį pradėjo keturiais taškais paeiliui ir sumažino savo komandos atsilikimą iki minimalaus – 70:69.

Sužaidus trečdalį kėlinuko Lekavičius pelnė taškus su ketvirta asmenine Gyčio Radzevičiaus pražanga ir išvedė Kauno komandą į priekį – 73:74. Fosteris atsakė taškais su Biručio pražanga ir grąžino persvarą šeimininkams.

Vėl lyderystės ėmęsis Lekavičius grąžino „Žalgiriui“ pranašumą – 76:79. Likus žaisti dvi minutes šeštą savo tritaškį smeigė Fosteris ir vėl išvedė „Rytą“ į priekį. Į tai atsakė Lekavičius, pelnydamas dvyliktą komandos tašką paeiliui ir išlygindamas rezultatą – 83:83.

Prasidėjus paskutinei minutei žalgiriečiai po Giedraičio baudos metimų išsiveržė į priekį – 84:85. Delaurier dėjimu grąžino persvarą vilniečiams. „Žalgirį“ vėl į priekį išvedė Giedraitis – 86:87, o žaisti liko 23 sekundės. Giedrius Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės.

Lyderystės ėmėsi Fosteris ir prasiveržęs pelnė savo 33 tašką bei vėl išvedė į priekį „Rytą“ – 88:87. „Žalgiriui“ liko 7 sekundės ir minutės pertraukėlės paprašė Trinchieri. Lekavičius visiškai laisvas išmetė tritaškį, tačiau šis skriejo pro šalį.

Mačo herojus Fosteris pataikė 12 metimų iš 18 ir surinko 33 taškus (6/7 trit.) bei 31 naudingumo balą. Jis buvo pripažintas finalo MVP.

Radzevičius pridėjo 15, Cole’as – 11, Margiris Normantas – 9, o Gorhamas ir Javinas DeLaurier – po 7 taškus.

„Žalgiriui“ Sumneris įmetė 21, Birutis – 19 (8/10 dvit.), Lekavičius – 16, Butkevičius – 10, Šmitas – 8 taškus.