„Rytas“ atkrintamųjų starte nušlavė Jonavos komandą

Pauliaus Paleckio / BNS nuotr.

Daugiau nei įtikinama pergale „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias pradėjo reguliariajame sezone antrą vietą užėmę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmose ketvirtfinalio rungtynėse 110:77 susitvarkė su Jonavos „Cbet“ krepšininkais ir atsidūrė per pergalę nuo varžybų pusfinalio.

Prieš mačą itin karštos atmosferos neatlaikė „Jeep“ arenos apšvietimas ir kurį laiką vienintelė šviesa sklido nuo „Ryto“ sirgalių telefonų.

Pirmieji su startiniu jauduliu sėkmingiau susitvarkė Jonavos krepšininkai. Kėlinuko antroje pusėje „Cbet“ spurtavo 10:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 15:26. Vilniečiai dar iki ketvirčio pabaigos kiek aptirpdė atsilikimą, o įpusėjus antrajam ketvirčiui ir persvėrė rezultatą. Ilsėtis komandos išėjo „Rytui“ pirmaujant 51:46.

Po pertraukos svečių metimai pradėjo skrieti pro šalį ir jau vilniečiai netruko susikurti dviženklę persvarą. Marcuso Fosterio ir Margirio Normanto vedamas „Rytas“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 79:68.

Mačo nugalėtojo klausimas buvo atsakytas per pirmas paskutinio kėlinuko minutes. Žibėno kariauna spurtavo 14:0 ir susikrovė nebepanaikinamą 25 taškų pranašumą – 93:68. Likusi mačo dalis tebuvo formalumas.

Paskutines minutes ant parketo leido ir Oskaras Pleikys bei Gantas Križanauskas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Fosteris, surinkęs 23 taškus. Normantas pridėjo 18, Justinas Gorhamas – 16, Gytis Masiulis – 13, Gytis Radzevičius – 10 taškų.

Jonavos komandai Ryanas Larsonas ir Ousmane Drame (4/5 trit.) pelnė po 17 taškų, Diante Garrettas pridėjo 14, o Tauras Jogėla – 12 taškų.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį Jonavoje.