Prieš atkrintamųjų pradžią – pajėgiausių EČ rinktinių reitingas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Osportas.lt fotomontažas

Vakar Vokietijoje vykstančiame Europos futbolo čempionate baigėsi grupių etapas.

Šešiolika rinktinių iškovojo kelialapius į atkrintamąsias, aštuonios baigė savo pasirodymą turnyre. Iš viso sužaista 36-erios rungtynės, per kurias įmuštas 81 įvartis.

Pasibaigus grupių etapui, laidos „įVARtis Euro 2024“ vedėjai sudarė pajėgiausių rinktinių reitingą.

Reitingo viršūnėje atsidūrė Ispanijos rinktinė, B grupėje užėmusi pirmą vietą. Vienintelė ekipa laimėjusi visus tris žaistus mačus ir iškovojusi 9 taškus. Ispanai puikiu stiliumi įveikė stiprius varžovus: Europos čempionus italus, kroatus bei Albanijos rinktinę.

Antrą vietą reitinge užėmė vokiečiai. Čempionato šeimininkai iškovojo įspūdingą pergalę atidarymo mače prieš škotus, vėliau įveikė ir Vengrijos komandą, o grupių etapą baigė lygiosiomis su šveicarais. Taip vokiečiai užsitikrino pirmąją vietą A grupėje ir aštuntfinalyje žais su Danijos rinktine.

Trečioje vietoje atsidūrė Austrijos rinktinė. Pirmose rungtynėse Prancūzijai minimaliu rezultatu pralaimėję austrai antrame mače užtikrintai nugalėjo lenkus, o pergalė prieš Nyderlandus garantavo pirmą vietą D grupėje.

Ketvirta reitingo vieta atiteko Prancūzijos komandai. Prancūzai nedemonstravo įspūdingo žaidimo grupių etape, tačiau komanda turi individualiai stiprių žaidėjų ir dar gali iššauti šiame čempionate.

Penktą vietą užėmė portugalai. Pirmos rungtynės su čekais nebuvo įkvepiančios, tačiau portugalams pavyko iškovoti pergalę. Antrame mače užtikrintai įveikta Turkijos rinktinė ir užsitikrinta pirma vieta F grupėje, o patirtas pralaimėjimas Sakartvelui jau nieko nebelėmė.

Pasidalinti