Pirmasis „hat-trickas“ Katare: Ronaldo pakeitęs puolėjas išvedė Portugaliją į kitą etapą

Goncalo Ramosas (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Cristiano Ronaldo negavo vietos Portugalijos startinėje sudėtyje, tačiau sužibo jį pakeitusio Goncalo Ramoso žvaigždė.

Portugalijos rinktinė pasaulio čempionato aštuntfinalyje 6:1 suvystė Šveicariją.

Ramosas tapo pirmuoju šių pirmenybių žaidėju, sumušusiu tris įvarčius vienose rungtynėse. „Hattricką“ jam garantavo įvarčiai 17, 51 ir 67 minutėmis.

21-erių Lisabonos „Benficos“ puolėjas tapo jauniausiu „hat-tricko“ autoriumi nuo legendinio Pele laikų.

Ramosas žaidė pirmąjį karjeros pasaulio čempionato atkrintamųjų mačą bei pagal įvarčius šioje turnyro stadijoje jau pralenkė Lionelį Messi ir Cristiano Ronaldo.

Ronaldo dar nėra pelnęs įvarčių pasaulio čempionato atkrintamosiose, o Messi „atsidarė“ tik šiame turnyre.

37-erių portugalų legenda Ronaldo nuo suolo pakilo 73 minutę. Į startinę sudėtį jis nežengė dėl kilusio konflikto su komandos vyriausiuoju treneriu Fernando Santosu.

84 min. Ronaldo puolė švęsti, kai pelnė įvartį, bet netrukus pakilo šoninio arbitro vėliavėlė, signalizuojanti nuošalę.

33 minutę įvarčiu galva pasižymėjo kita Portugalijos legenda Pepe. Gynėją, kuriam vasarį sukaks 40 metų, prie šoninės linijos sveikino ir geras draugas Ronaldo.

55 min. puikiai įžaistą portugalų ataką įvarčiu pavertė Raphaelis Guerreiro, o 58 min. šveicarams paguodos įvartį pelnė Manuelis Akanji.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką Portugalijos šventę užbaigė po keitimo pasirodęs Rafaelis Leao.

Portugalai iškovojo didžiausią pergalę šio čempionato aštuntfinalyje. Iki šiol šiuo pasiekimu galėjo girtis Brazilija (4:1 prieš Pietų Korėją) ir Anglija (3:0 prieš Senegalą).

Portugalija paskutinį kartą pasaulio čempionato ketvirtfinalyje žaidė 2006 m. Tuomet jie užėmė ketvirtą vietą. Apskritai tai yra trečias kartas šalies istorijoje, kai patenkama į ketvirtfinalį.

Šveicarija trečią kartą iš eilės užstrigo pasaulio čempionato aštuntfinalio etape. Ketvirtfinalyje jie nėra žaidę nuo 1954 m. pirmenybių, kurios vyko Šveicarijoje.