PČ faktai: „Bayern“ ir „Premier“ lygos desantas, Ronaldo ir Messi, vyriausi ir jauniausi

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Cristiano Ronaldo (Fabrizio Romano Twitter nuotr.)

Pasaulio čempionatas Katare prasideda jau netrukus, o kiekviena sudėtis pažeria savo statistinių įdomybių.

Iki pirmųjų turnyro rungtynių sekmadienį, kai šeimininkai katariečiai priims Ekvadorą, liko vos keturios dienos, todėl prieš prasidedant turnyrui „The Athletic“ panagrinėjo 32 rinktinių sudėtis ir išsiaiškino, kokius dėsningumus galime rasti.

Kurios varžybose dalyvaujančios šalies rinktinė vidutiniškai yra seniausia? Kuris klubas turi daugiausiai žaidėjų, išvažiavusių į Katarą? Kuris žaidėjas yra daugiausiai sužaidęs mačų rinktinėje?

Daugiausiai žaidėjų išsiuntę klubai

Pradėsime nuo to, kurie klubai neteko daugiausiai žaidėjų dėl pasaulio čempionato.

Suprantama, kad daugiausiai žaidėjų iš savo klubų išsiuntė tradiciniai pasaulio futbolo flagmanai: „Juventus“, „Paris Saint-Germain“, Madrido „Real“, „Manchester United“ ir kiti klubai turi daugiau nei 10 savo komandos narių pasaulio pirmenybėse.

Dabartiniai Kataro čempionai „Al-Sadd“ taip pat užima aukštą vietą lentelėje – 13 iš 15 žaidėjų iškeitė klubą į šalį, kad atstovautų Katarui gimtojoje žemėje.

Vis dėlto Vokietijos milžinas „Bayern“ yra klubas, turintis daugiausiai žaidėjų, išleistų į tarptautinę komandą šiame pasaulio čempionate – iš viso 17 žaidėjų, atstovaujančių aštuonioms šalims.

Daugiausiai žaidėjų pagal lygas

„Premier“ lyga, kaip stipriausia pasaulyje, lenkia visas kitas lygas, nes joje žaidžia daugiausiai žaidėjų, dalyvaujančių šiame pasaulio futbolo čempionate.

„Premier lygoje“ rungtyniauja 16 proc. iš 831 žaidėjo Katare. Tai – vienintelė lyga, kurioje žaidžia daugiau nei 10 proc. visų lygų žaidėjų. Turbūt visai dėsninga, kad penkias geriausias atstovaujamas lygas sudaro penki geriausi Europos čempionatai, o Ispanijos „La Liga“ yra geriausia iš kitų populiariausių.

Daugiausiai rungtynių tarptautinėse varžybose

Daugeliui žaidėjų šis pasaulio čempionatas bus pirmoji galimybė atstovauti savo šaliai svarbiame turnyre. Kitiems tai bus trečiasis, ketvirtasis arba – argentiniečio Lionelio Messi, portugalo Cristiano Ronaldo ir meksikiečio Andreso Guardado atveju – penktasis pasaulio čempionatas.

Ši trijulė prisijungs prie išskirtinio žaidėjų, žaidusių penkiuose pasaulio čempionatuose, sąrašo, kuriame šiuo metu yra tik Antonio Carbajalis, Lotharas Matthausas ir Rafaelis Marquezas.

Messi yra daugiausiai įvarčių pelnęs bei rungtynių sužaidęs Argentinos rinktinės žaidėjas. Tas pats pasakytina ir apie Ronaldo su Portugalija. Be to, Ronaldo į Katarą atvyksta turėdamas daugiau įvarčių nei bet kuris kitas iš 830 žaidėjų.

Daugelis žinomų vardų yra patekę į tarptautinį rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką, tačiau Ronaldo džiaugsis, kad yra dar vieno sąrašo viršuje.

Kitoje skalės pusėje yra 23 žaidėjai, kurie į Katarą vyksta neturėdami jokios tarptautinės patirties, įskaitant įdomius jaunus perspektyvius žaidėjus Youssoufa Moukoko (Vokietija), Bilalą El Khannousą (Marokas), Xavi Simonsą (Nyderlandai), Simoną Ngapandouetnbu (Kamerūnas), Ibrahimą Danladą (Gana) ir Antonio Silva (Portugalija).

Kas turi vyriausią komandą?

Bet kurioje rinktinėje norisi tobulo jaunystės ir patirties derinio. Nuo 1950 m. vidutinis rinktinės amžius tarp pasaulio čempionatų nugalėtojų buvo beveik 26 metai.

Tarp 26 rinktinių Irano ir Belgijos amžiaus vidurkis yra vyriausias – 29 metai. Kodėl reikia naudoti medianą? Palyginus su vidurkiu šis metodas yra šiek tiek atsparesnis nukrypimams. Tai reiškia, kad amžiaus vidurkis nebus labai iškreiptas, jei jūsų komandoje yra 38-erių metų žaidėjas.

Irano rinktinės sudėtyje matyti, kad 15 jos žaidėjų (treneris Carlosas Queirozas pasirinko vienu žaidėju mažiau nei leistini 26) yra bent 29 metų amžiaus. Kad ir kaip žiūrėtumėte, jie tikriausiai jau yra peržengę piką. Žinoma, kartu su tuo ateina ir didelė patirtis, ir tik trys žaidėjai turi mažiau nei 10 įvarčių rinktinėje.

Tuo metu Belgija paprasčiausiai neturi naujų perspektyvių žaidėjų, kurie būtų geresni už dabartinę rinktinę. Žinoma, yra optimizmo dėl Charleso De Ketelaere’o, Amadou Onanos ir Jeremy Doku ateities, tačiau treneris Roberto Martinezas vis dar remiasi patikima patyrusių žaidėjų grupe šiam svarbiam turnyrui.

Papildomas faktas – vyriausias turnyro žaidėjas? Šį titulą užsitarnavo 40-metis Meksikos atsarginis vartininkas Alfredo Talavera, vienintelis penktą dešimtį perkopęs žaidėjas visame turnyre.

Kas turi jauniausią komandą?

Kita vertus, jauniausią vidutinį komandos amžių šiame turnyre turi Gana, kuri taip pat užima žemiausią vietą FIFA reitinge (61) iš 32 PČ komandų.

Vidutinis komandos amžius – 23,5 metų. Todėl treneris Otto Addo tikisi, kad jo komanda aikštėje demonstruos jaunatvišką veržlumą, o ne nesubrendusį naivumą, tačiau pastarųjų metų rezultatai nėra labai teigiami.

Šių metų pradžioje Ganos rinktinė patyrė nusivylimą Afrikos čempionate, kai pirmą kartą nuo 2006 m. neperžengė grupės etapo. Pusė iš 26 žaidėjų yra pelnę penkis ar mažiau įvarčių, o didelę dalį komandos patirties turi sukaupę broliai Jordanas ir Andre Ayew.

Jauniausi turnyro žaidėjai? Iš viso rungtyniaus 18 paauglių, tarp kurių yra keletas įdomiausių planetos talentų, įskaitant Ispanijos duetą Gavi ir Pedri, Jamalą Musialą (Vokietija), Jude’ą Bellinghamą (Anglija) ir Garangą Kuolą (Australija).

Šaltinis: Markas Carey, theathletic.com

Pasidalinti