Čeburinas prieš „Žalgirio“ startą Europoje: „Susidurs du stiliai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas (Elvio Žaldario nuotr.)

Ilgas laukimas baigtas – ketvirtadienį „Žalgiris“ pradeda savo žygį Europos turnyruose. Pirmuoju Vilniaus komandos barjeru UEFA Konferencijų lygos pirmajame atrankos etape bus Vasos VPS klubas.

Po 66 metų į Vasą atvykęs „Žalgiris“ trečiadienio vakarą išbandė rungtynių aikštę – ji dirbtinės dangos, panaši kaip ir LFF stadione Vilniuje. Prieš komandų treniruotes ji buvo laistoma, tačiau prieš dvikovą to ko gero neprireiks – ketvirtadienį Vasoje visą dieną prognozuojamas lietus.

Dvikova vyks „Hietalahti“ stadione (oficialus pavadinimas – „Lemonsoft“), kuris yra šioje vietoje nuo 1936 metų. Prieš tris dešimtmečius jame nebeliko bėgimo takų, o 2016 m. stadionas iš esmės atsinaujino – už beveik 17 mln. Eurų pastatytos trys naujos tribūnos, talpinančios 4,6 tūkst žiūrovų.

Stadione liko ir viena senoji tribūna, kuri nebenaudojama dėl saugumo, tačiau kol kas nenugriauta kaip kultūros paveldas.

Dvikovą Suomijoje turėtų stebėti ir apie 70 aistruolių iš Lietuvos.

Pastaruosius keturis sezonus „Žalgiris“ įveikė pirmąjį UEFA turnyrų etapą, tačiau šį kartą susitiks su atstovais šalies, kuri UEFA klubų reitinge yra aukščiau už Lietuvą.

Išvakarėse vykusioje konferencijoje žiniasklaidai „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo lakoniškai. „Abiems komandoms Konferencijų lyga startuoja. Abi komandos analizavo viena kitą, padarė išvadas. Paruošė savo taktiką, planą. Žiūrėjome varžovų veiksmus atakuojant ir gynyboje. Laukia įdomios rungtynės. Susidurs du stiliai. Stengsimės išspręsti savo uždavinius“, – kalbėjo treneris.

Žaidimo prieš suomius patirties jau turi „Žalgirio“ kapitonas Ovidijus Verbickas, kuris 2016 m. Klaipėdos „Atlanto“ gretose žaidė prieš Helsinkio HJK.

„Visi laukiame rungtynių, Jos mums labai svarbios. Turėjome savaitinį ciklą pasiruošti. Manau, kad treneris pateikė daug naudingos informacijos. Jei pavyks išpildyti viską aikštėje, galime pasiekti teigiamą rezultatą. To čia ir atvažiavome“, – sakė komandos kapitonas Ovidijus Verbickas.

Praėjusį sezoną 3 vietoje Suomijos čempionate likusi Vasos komanda Europos turnyruose žais 6 kartą.

VPS strategas Jussi Nuorela teigė, jog savo komandos nelaiko rungtynių favoritais: „Žinome, jog varžovai yra didelis klubas šalyje, pastaruoju metu triskart buvo čempionai ir kartą antri, turi daug aukšto meistriškumo žaidėjų. Manau, kad „Žalgiris“ yra favoritai, tačiau mums tinka tokia situacija, esame pasiruošę. Pirmos rungtynės visada gali nustebinti.“

Treneris pastebėjo ir tai, kad antradienį vykusioje Suomijos ir Lietuvos klubų dvikovoje HJK svečiuose nusileido „Panevėžiui“ rezultatu 0:3. Įdomu tai, kad šį sezoną VPS išvykoje įveikė HJK komandą rezultatu 2:1.

„Matėme kaip sužaidė HJK prieš kitą Lietuvos klubą. Rezultatas labai nustebino, bet tai iš dalies parodo ir jūsų lygos lygį. Nenuvertiname varžovų“, – teigė J. Nuorela.

Paklaustas apie oponento nuomonę, jog favoritas yra „Žalgiris“, V. Čeburinas atsakė: „Sutikti su tuo, kad jie ne favoritai nėra priežasties. Jie žais namuose. Kaip sakoma, namuose ir sienos padeda. Bet svarbiausia pačiam parodyti ką sugebi.“

Rungtynės tarp VPS ir „Žalgirio“ vyks ketvirtadienį nuo 20 val. Dvikovos transliaciją galima stebėti internetu.

„Žalgirio“ aistruoliai rungtynių renkasi žiūrėti kartu Akropolyje „O’Learys“ ir Oze „Action by Apollo“.

Atsakomosios rungtynės vyks liepos 18 d. Vilniuje. Bilietus į šias rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Pasidalinti