Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: Karalienė ir 7 debiutantai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
LIF nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš kurių net 7 bus olimpiniai debiutantai.

„Esu labai patenkintas komandos dydžiu – 5 įgulos ir 8 irkluotojai. Manau, kad irklavimo rinktinė pasiekė šiai dienai maksimalų galimą rezultatą, – vertino vyr. treneris Mykolas Masilionis. – Nors didžioji dalis sportininkų ir neturi olimpinių žaidynių patirties, tačiau komandą tikrai galima vadinti subrendusia, turinčia nemažai aukščiausio lygio varžybų patirties.“

Vienintelė olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Donata Karalienė irkluos porinę dvivietę valtį (W2x) su Dovile Rimkute. Ši įgula per pastaruosius dvejus metus tapo pasaulio vicečempionėmis ir dukart pasidabino Europos pirmenybių sidabro medaliais.

LIF nuotr.

„Kiekvienos žaidynės man buvo labai skirtingos – tiek pasiektais rezultatais, tiek bendra patirtimi. Pirmosios žaidynės buvo išskirtinės, nes patekti į jas tuomet buvo didžiausia mano svajonė, ir be abejo ten varžiausi su vienviete valtimi. Kitose žaidynėse visada buvau komandos dalimi.

Prisiminus visą ankstesnę patirtį, tikrai neišvengiau didžiulio streso. Šį kartą norėčiau sugebėti save sustabdyti ir pasimėgauti momentu, o būnant stresinėje situacijoje nepamiršti, dėl ko visa tai darau“, – pasakojo ketvirtųjų olimpinių žaidynių laukianti Donata, 2016-aisiais iš Rio de Žaneiro grįžusi su bronzos medaliu.

„Vaires-sur-Marne Nautical“ olimpiniame stadione startuos ir dvi pavienių dviviečių įgulos. Vyrų duetą sudarys broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai (M2-), o moterų porą – Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė (W2-).

„Nors liko jau nedaug laiko, bet tai dar neatrodo realybė. Tai buvo mano svajonė, bet labai tolima svajonė. Ir viskas taip greitai įvyko, kad net sunku suprasti, kas tos olimpinės žaidynės ir kaip čia viskas bus. Bet po truputį atsiranda nauji jausmai, nes artėja kažkas nesuvokiamai didelio ir labai, labai įspūdingo. Bus didelė garbė atstovauti Lietuvai, o kad pavyko patekti tarp 13 geriausių viso pasaulio įgulų – man iki šiol atrodo nerealu“, – emocingai kalbėjo neseniai iš JAV grįžusi Kamilė.

Dar du olimpinės rinktinės nariai – vienvietes valtis irkluosiantys Viktorija Senkutė (W1x) ir Giedrius Beliauskas (M1x). Ir nors abu žaidynėse startuos pirmąjį kartą, Giedrius jau yra buvęs olimpinėse žaidynėse – jis 2021 metais vyko į Tokiją kaip atsarginis sportininkas.

„Apie Tokijo olimpines žaidynes prisiminimai geri, nors ir nedalyvavau varžybose ir nepajutau tos dvasios, bet stebėjimas nuo kranto turi ir pliusų – gera patirtis. Faktas, kad būsiu olimpietis, yra labai džiuginantis, nes pirmą kartą oficialiai dalyvausiu ir atstovausiu Lietuvai olimpinėse žaidynėse – tai yra sportininko tikslas, svajonė, – pabrėžė balandį Europos čempionate bronzos medaliu pasidabinęs irkluotojas. – Kai laimėjau nacionalinę atranką, pajutau palengvėjimą. Buvau susikoncentravęs ir tam ruošiausi – viskas atsipirko ir esu laimingas, nes pasiekiau didelį asmeninį laimėjimą.“

LIF nuotr.

Po treniruočių stovyklų maratono, Europos čempionato, finalinės olimpinės atrankos ir pasaulio taurės etapo pasirengimą svarbiausiems šių metų startams irkluotojai tęsia Trakuose.

„Šiuo metu stengiamės koncentruotis į kokybišką darbą, į kokybiškas treniruotes – akcentuojame techninį darbą, atidirbinėjame visus judesius. Dar turime pakankamai laiko, kad sportininkai pasiektų geriausią savo sportinę formą, – pasakojo Masilionis. – Sportuojame Trakuose, savo žemėje, ant savo vandens, tad tikiuosi, kad mūsų vanduo bus sėkmingas pasiruošimui ir tai galėsime parodyti Paryžiuje.“

Irklavimo varžybos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vyks liepos 26 – rugpjūčio 3 dienomis.

Pasidalinti