Paskutinis Eurolygos vakarėlis: kuri komanda turi daugiausiai buvusių NBA žaidėjų

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Madrido Real krepšininkai (Real Madrid Basket nuotr.)

Penktadienio vakarą Berlyne prasidės paskutinis Eurolygos sezono vakarėlis – finalo ketvertas.

Visos keturios pusfinalius pasiekusios komandos yra Europos grandės, nors Atėnų „Panathinaikos“ į finalo ketvertą sugrįžta net po 12 metų pertraukos. Senokai jame žaidė ir Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“.

Šios dvi ekipos sudarys vieną pusfinalio porą, kitoje susigrums pernai Kaune dėl titulo kovojusios Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiacos“ komandos.

Kaip ir pridera tokio pajėgumo komandoms, kiekvienoje iš jų yra bent po penkis NBA patirties turinčius žaidėjus.

Pagal buvusių stipriausios pasaulio lygos atstovų skaičių sąraše lyderiauja Madrido „Real“, kurios gretose rungtyniauja net 9 NBA patirties turintys žaidėjai.

Tarp jų yra ir tris sezonus Portlando „Trail Blazers“ atstovavęs bei kurį laiką Denverio „Nuggets“ praleidęs Rudy Fernandezas. „Nuggets“ ekipoje kelis sezonus praleido ir Facundo Campazzo, į Europą sugrįžęs iš Dalaso „Mavericks“ komandos.

Iš „Real“ komandos NBA yra žaidę ir Guerschonas Yabusele, Džananas Musa, Mario Hezonja, Sergio Rodriguezas, Gabrielis Deckas, Vincentas Poirier ir Walteris Tavaresas.

Nors „Real“ turi daugiausiai buvusių NBA žaidėjų, kitoms finalo ketverto komandoms jų taip pat netrūksta. Antrą vietą šiame sąraše užimanti „Olympiacos“ savo gretose turi 8 žaidėjus, anksčiau žaidusius kitoje Atlanto pusėje.

Jie: Mosesas Wrightas, Filipas Petruševas, Alecas Petersas, Kostas Papnikolaou, Ignas Brazdeikis, Nigelas Williamsas-Gossas, Nazas Mitrou-Longas ir Isaiah Canaanas.

Jasikevičiaus vadovaujama „Fenerbahče“ už „Olympiacos“ turi vienu buvusiu NBA žaidėju mažiau. Stipriausioje pasaulio lygoje savo antspaudą yra palikę 7 turkų klubo žaidėjai: Jonathanas Motley, Nigelas Hayesas-Davisas, Marko Guduričius, Tyleris Dorsey, Nickas Calathesas, Georgiosas Papagiannis ir Raulis Neto, kuris dėl traumos nerungtyniavo visą šį sezoną.

Po 12 metų pertraukos į finalo ketvertą sugrįžtanti „Panathinaikos“ buvusių NBA žaidėjų turi mažiausiai. Jie yra Jerianas Grantas, Juancho Hernangomezas, Kostas Antetokounmpo, Luca Vildoza ir Kendrickas Nunnas.

Eurolygos finalo ketvertas oficialiai startuos penktadienį 19:00 val. kova tarp Stambulo „Fenerbahče“ ir Atėnų „Panathinaikos“. „Real“ ir „Olympiacos“ savo pusfinalį žais 22:00 val. Lietuvos laiku.

Pasidalinti