Pasaulio čempionato G grupė: iššūkis brazilams ir motyvuotas Neymaras

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 11 min skaitymo trukmė
Neymaras (imago images/Fotoarena-SCANPIX nuotr.)

Jau mažiau nei už savaitės Katare startuos pasaulio futbolo čempionatas, o tinklalapis O, Sportas! tęsia kiekvienos grupės apžvalgas.

Pasaulio pirmenybės startuos lapkričio 20 d. ir tęsis iki pat gruodžio 18 d. Tai – pirmas kartas istorijoje, kai čempionatas vyks ne vasarą.

Čempionų titulą gins Prancūzijos rinktinė, kuriai auksas 2018 m. buvo antras per šalies istoriją. Daugiausiai kartų pasaulio čempionatą yra laimėjusi Brazilija – 5 sykius.

Tinklalapyje O, Sportas! – pristatome G grupę, kurioje varžysis Brazilija, Serbija, Šveicarija ir Kamerūnas. Savo įžvalgas šiai grupei pateikė futbolo ekspertas, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas ir „įVARtis“ laidos vienas vedėjų Tautvydas Vencevičius.

Kviečiame susipažinti ir su kitomis jau paskelbtomis apžvalgomis:
A grupė: autsaideriai šeimininkai ir viską lemianti Mane sveikata
B grupė: futbolas namo negrįš ir šiemet
E grupė: jaunatviški ispanai, favoritai vokiečiai ir žvaigždė vartininkas
F grupė: (ne)subrendę belgai ir pavyzdys Lietuvai

Brazilija

2018 m. pasaulio čempionatas: ketvirtfinalis
Vartininkai: Alissonas („Liverpool“), Edersonas („Manchester City“), Wevertonas („Palmeiras“)
Gynėjai: Dani Alvesas („Pumas“), Danilo (Turino „Juventus“), Alexas Sandro („Juventus“), Alexas Tellesas („Sevilla“), Bremeris („Juventus“), Ederis Militao (Madrido „Real“), Marquinhosas („Paris Saint-Germain“), Thiago Silva (Londono „Chelsea“)
Saugai: Bruno Guimaraesas („Newcastle“), Casemiro („Manchester United“), Evertonas Ribeiro („Flamengo“), Fabinho („Liverpool“), Fredas („Man Utd“), Lucasas Paqueta („West Ham“)
Puolėjai: Antony („Man Utd“), Gabrielis Jesusas (Londono „Arsenal“), Gabrielis Martinelli („Arsenal“), Neymaras (PSG), Pedro („Flamengo“), Raphinha („Barcelona“), Richarlisonas (Londono „Tottenham“), Rodrygo („Real“), Vinicius Junioras („Real“)

Komentaras: „Brazilų rinktinė žaistų kosmose su marsiečiais ir net tada būtų laikomi favoritais. Kas jau kas, bet brazilai surenka tokias sudėtis, kad sunku atsirinkti tą sąrašą. Neatsimenu dar tokių metų, kad kažkas būtų nenustebęs, kai treneris pasirenka sudėtį.

Ko jie neturėjo po Claudio Taffarelo ir Didos – vartininkų. Dabar irgi turi du vartininkus – Allisoną ir Edersoną – kurie yra vieni geriausių pasaulyje. Aišku, Allisonas ten numeris vienas, bet ta konkurencija priverčia jį tobulėti. Žinote, pastatyk brazilą į vartus, tai jis išprotės, nes visi nori žaisti su kamuoliu, o ne vartuose stovėti (juokiasi). Turime tokią situaciją, kad yra du supervartininkai vienoje komandoje.

Su gynyba yra problemų. Vis tiek Thiago Silvai 38-eri. Viskas su juo tvarkoje, bet reikia turėti omenyje, kad pasaulio čempionatas prasideda viduryje sezono. Tu turėdavai pasiruošimą liepą, rugpjūtį, o tada įeini į formą. Dabar turi būti pike. Pereinant iš vienos komandos į kitą gali būti visokių niuansų.

Brazilų rinktinėje daug kas priklausys ir nuo vidinės atmosferos, rūbinės. Kai jie visi draugiški, susikabinę stovi ir kartu meldžiasi, tai viskas einasi. Tačiau kartais susikapoja, kažkokia žiežirba patenka ir tada brazilų rinktinė griūna, net į išorę išeina konfliktai.

Su gynyba bus problemų tikrai, tad viskas priklauso nuo saugų ir puolėjų – kiek jie leis varžovams kontroliuoti kamuolį? Kartais brazilai taip užsuka žaidimą, kad negauna varžovas kamuolio ir nieko nepadarysi, gynėjai net gali eiti ant suolelio ir kortomis žaisti (juokiasi).

Neymaras jau turi įrodyti. Nuo atvažiavimo į Europą visi sako, kad jis vienas geriausių. Bet ar kas nors pasakė, kad Neymaras – geriausias pasaulyje? Negirdėjau, kad kažkas iš autoritetų taip pasakytų. Yra labai gera proga užtildyti visus kritikus, nesivartyti ant žolės kaip praėjusiame pasaulio čempionate, o paimti žaidimą į savo rankas. Turint tokius jaunus talentus kaip Vinicius, tai paimk ir parodyk, kad esi Neymaras ir gali pakeisti nueinančius Ronaldo ir Messi, o ne Mbappe, apie kurį dabar daugiau kalbama nei apie Neymarą.

Iš brazilų dar visą laiką tikiuosi vieno dalyko. Europoje mes daug jų žinome, statyk ką nori – Gabrielį Jesusą, Raphinhą ir taip toliau. Bet kuris ten Brazilijos rinktinėje atrodo gerai. Tačiau visada ten atsiskleidžia kažkas, ko mes nematę Europoje. Vis dėlto varžovai daro skautingą ir pagrindinį dėmesį skiria lyderiams. Į aikštę gali išeiti žmogus iš Brazilijos klubo, kuris mažiau matytas. Kartais tokių sužibėjimų įdomu pastebėti, nes pas juos ir vietinis čempionatas labai stiprus.“

Serbija

2018 m. pasaulio čempionatas: grupės etapas
Vartininkai: Marko Dmitrovičius („Sevilla“), Predragas Rajkovičius („Mallorca“), Vanja Milinkovičius-Savičius („Torino“).
Gynėjai: Stefanas Mitrovičius („Getafe“), Nikola Milenkovičius („Fiorentina“), Strahinja Pavlovičius (Salzburgo „Red Bull“), Milošas Veljkovičius (Brėmeno „Werder“), Filipas Mladenovičius (Varšuvos „Legia“), Strahinja Erakovičius (Belgrado „Crvena Zvezda“), Srdjanas Babičius („Almeria“).
Saugai: Nemanja Gudelj („Sevilla“), Sergejus Milinkovičius-Savičius (Romos „Lazio“), Saša Lukičius („Torino“), Marko Grujičius („Porto“), Filipas Kostičius (Turino „Juventus“), Urošas Račičius („Braga“), Nemanja Maksimovičius („Getafe“), Ivanas Iličius (Veronos „Hellas“), Andrija Zivkovičius (Salonikų PAOK), Darko Lazovičius (Veronos „Hellas“).
Puolėjai: Dušanas Tadičius (Amsterdamo „Ajax“), Aleksandras Mitrovičius („Fulham“), Dušanas Vlahovičius („Juventus“), Filipas Duričičius („Sampdoria“), Luka Jovičius („Fiorentina“), Nemanja Radonjičius („Torino“).

Komentaras: „Puolimo trejetas tikrai įspūdingas. Jovičius gal prasčiau žaidžia, bet Vlahovičius tempia „Juventus“ kiek įmanoma. Tik neaišku, kur tempia – į Europos lygą? (juokiasi). Vis dėlto jis yra vienas lyderių ten.

Mitrovičius apskritai yra žvėris. Kaip pradėjo Kaune per Europos jaunimo čempionatą mušti įvarčius, taip ir nesustojo. Praėjusiame sezone jis įmušė gal 40 įvarčių. Aišku, ne aukščiausiame lygyje. Tačiau dabar matome, kad jis yra subrendęs, nestandartinis puolėjas, kurio nei pastumsi, nei apibėgsi, nei neleisi kamuolio priimti. Muša ir galva, ir abiem kojomis.

Puolimas dažnai priklauso nuo vidurio saugų, o ten yra žaidėjas, kuriam laikas parodyti save aukščiausiame lygyje – Sergejus Milinkovičius-Savičius. Kalbas, kad jis „Lazio“ marškinėlius yra išaugęs jau girdime kokius 3 sezonus. Buvo vardinamos ir kainos 70-80 milijonų eurų. Tačiau ten jis žaidimą daro, bet taip ir neišvažiuoja į klubą, kuris kovotų dėl aukščiausių vietų Čempionų lygoje. Net sakyčiau, jog sustojo jo tobulėjimas, nors tikrai yra labai įdomus vidurio saugas. Serbų puolėjų žaidimas labai priklausys nuo jo.“

Šveicarija

2018 m. pasaulio čempionatas: aštuntfinalis
Vartininkai: Gregoras Kobelis (Dortmundo „Borussia“), Philippas Kohnas (Salzburgo „Red Bull“), Jonas Omlinas („Montpellier“), Yannas Sommeras (Menchengladbacho „Borussia“)
Gynėjai: Manuelis Akanji („Manchester City“), Eray Comertas („Valencia“), Nico Elvedi (Menchengladbacho „Borussia“), Ricardo Rodriguezas („Torino“), Fabianas Scharas („Newcastle United“), Sylvanas Widmeris („Mainz 05“)
Saugai: Michelis Aebischeris („Bologna“), Edimilsonas Fernandesas („Mainz 05“), Fabianas Frei („Basel“), Remo Freuleris („Nottingham Forest“), Ardonas Jashari („Luzern“), Noah Okaforas (Salzburgo „Red Bull“), Fabianas Riederis (Berno „Young Boys“), Xherdanas Shaqiri (Čikagos „Fire“), Djibrilis Sow (Frankfurto „Eintracht“), Renato Steffenas („Lugano“), Granitas Xhaka (Londono „Arsenal“), Denisas Zakaria (Londono „Chelsea“)
Puolėjai: Breelis Embolo („Monaco“), Christianas Fassnachtas (Berno „Young Boys“), Haris Seferovičius (Stambulo „Galatasaray“), Reubenas Vargasas („FC Augsburg“)

Komentaras: „Šveicarai yra labai stiprūs vidutiniokai. Gali būti toks juodas arkliukas, koks buvo ir Europos čempionate. Tada jie prancūzus suvalgė, ko niekas nesitikėjo ir niekas neprognozavo.

Jie neturi superžvaigždžių, bet yra stiprūs vidutiniokai ir visose srityse kaip komanda jie yra stabilūs. Sommeris vartuose – man atrodo, jog kiekvieno trenerio svajonė turėti tokį ramumą ir vadovavimą gynėjams. Niekas neabejoja Xhakos įtaka šiai komandai, bet nežinome, kokio rimtumo jo trauma. Čia tokia grupė, kurioje nuo pat pradžių reikės kapotis.

Akanji… jei turtingiausias pasaulio klubas tave paima, tai nereikia pasakoti, kokio lygio žaidėjas. Šveicarijos rinktinėje dar labai įdomus Shaqiri. Dabar jis žaidžia Čikagoje, visai nematome, bet nesvarbu, kokį sezoną klube beturėtų, jis rinktinėje tampa atakų organizavimo lyderiu. Tas pats Šeferovičius, atrodo, pakyla į kitą lygį užsivilkęs rinktinės marškinėlius.

Šveicarams postūmis į priekį yra ir tai, kad yra nedaug šveicarų kilmės futbolininkų. Dauguma yra atvykę iš Balkanų, Albanijos. Jie nori įrodyti, kad jie yra šveicarai ir rinktinėje neveltui atsidūrė bei patempti šalį į priekį. Pas juos atsiranda dviguba energija ir pakylimas į kitą lygį. Tas pats Xhaka juk „Arsenal“ yra vienas lyderių, bet jie žaidžia Europos lygoje, o praėjusį sezoną krapštėsi šiaip ne taip. Nėra superžvaigždžių, bet yra žvaigždžių ir kai jos sueina į vieną komandą, tai gerai atrodo.“

Kamerūnas

2018 m. pasaulio čempionatas: nedalyvavo
Vartininkai: Devisas Epassy („Abha Club“), Simonas Ngapandouetnbu („Marseille“), Andre Onana (Milano „Inter“).
Gynėjai: Jeanas-Charlesas Castelletto („Nantes“), Enzo Ebosse („Udinese“), Collinsas Fai („Al Tai“), Olivieris Mbaizo (Filadelfijos „Union“), Nicolas Nkoulou (Salonikų „Aris“), Tolo Nouhou (Sietlo „Sounders“), Christopheris Wooh („Rennes“).
Saugai: Martinas Hongla („Verona“), Pierre’as Kunde (Pirėjo „Olympiakos“), Olivieris Ntchamas („Swansea City“), Gaelis Ondoua („Hannover“), Samuelis Oum Gouet („Mechelen“), Andre-Frankas Zambo Anguissa („Napoli“).
Puolėjai: Vincentas Aboubakaras („Al Nassr“), Christianas Bassogogas (Šanhajaus „Shenhua“), Ericas-Maxime’as Choupo Motingas (Miuncheno „Bayern“), Souaibou Marou („Coton Sport“), Bryanas Mbeumo („Brentford“), Nicolasas Moumi Ngamaleu (Berno „Young Boys“), Jerome’as Ngomas („Colombe Dja“), Georgesas-Kevinas Nkoudou (Stambulo „Bešiktaš“), Jeanas-Pierre’as Nsame (Berno „Young Boys“), Karlas Toko Ekambi (Liono „Olympique“).

Komentaras: „Vertinant prieš diskvalifikaciją, tai Onana buvo vienas įdomiausių, geriausių vartininkų Čempionų lygoje. Šiemet „Inter“ jo sezonas nėra įspūdingas, daro klaidų ir tokių, kurios lemia galutinį rezultatą. Labai perspektyvus vartininkas, neveltui į „Inter“ pateko, bet matome, jog tokiame lygyje jam žaisti sunkoka.

Taip, yra Choupo-Motingas, bet jis nėra pagrindinis „Bayern“ žaidėjas. Trūksta Kamerūnui tokių ryškių žvaigždžių kaip buvo Rigobertas Songas, Samuelis Eto‘o. Dabar tai yra vidutiniokų komanda, kuriai sunku bus nustebinti.

 Tačiau negali žinoti. 2002 m. Senegalas iššovė į priekį be didelių žvaigždžių, pirmose rungtynėse pasaulio čempionus prancūzus nugalėjo ir, man atrodo, tapo pirma Afrikos komanda, nuėjusia į ketvirtfinalio. Tačiau tokioje grupėje bus be galo sunku išsikrapštyti.“

Tautvydo Vencevičiaus grupės prognozė:
1 vieta – Brazilija
2 vieta – Šveicarija
3 vieta – Serbija
4 vieta – Kamerūnas

Pasidalinti