Pasaulio čempionato F grupė: (ne)subrendę belgai ir pavyzdys Lietuvai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 9 min skaitymo trukmė
Luka Modričius (REUTERS/Gonzalo Fuentes-SCANPIX nuotr.)

Jau mažiau nei už savaitės Katare startuos pasaulio futbolo čempionatas, o tinklalapis O, Sportas! tęsia kiekvienos grupės apžvalgas.

Pasaulio pirmenybės startuos lapkričio 20 d. ir tęsis iki pat gruodžio 18 d. Tai – pirmas kartas istorijoje, kai čempionatas vyks ne vasarą.

Čempionų titulą gins Prancūzijos rinktinė, kuriai auksas 2018 m. buvo antras per šalies istoriją. Daugiausiai kartų pasaulio čempionatą yra laimėjusi Brazilija – 5 sykius.

Tinklalapyje O, Sportas! – pristatome F grupę, kurioje varžysis Belgija, Kanada, Marokas ir Kroatija. Savo įžvalgas šiai grupei pateikė futbolo ekspertas, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas ir „įVARtis“ laidos vienas vedėjų Tautvydas Vencevičius.

Kviečiame susipažinti ir su kitomis jau paskelbtomis apžvalgomis:
A grupė: autsaideriai šeimininkai ir viską lemianti Mane sveikata
E grupė: jaunatviški ispanai, favoritai vokiečiai ir žvaigždė vartininkas

Belgija

2018 m. pasaulio čempionatas: pusfinalis
Vartininkai: Thibaut Courtois („Real“), Simonas Mignolet („Brugge“), Koenas Casteelsas („Wolfsburg“)
Gynėjai: Janas Vertonghenas („Anderlecht“), Toby Alderweireld („Antwerp“), Zeno Debastas („Anderlecht“), Woutas Faes („Leicester City“), Arthuras Theate („Rennes“)
Saugai: Yannickas Carrasco („Atletico“), Timothy Castagne’as („Leicester City“), Thomas Meunier („Dortmund“), Thorganas Hazardas („Dortmund“), Kevinas De Bruyne („Man City“), Leanderis Dendonckeris („Aston Villa“), Amadou Onana („Everton“), Youri Tielemansas („Leicester City“), Hansas Vanakenas („Brugge“), Alexas Witselis („Atletico“)
Puolėjai: Edenas Hazardas („Real“), Charlesas De Ketelaere’as („AC Milan“), Jeremy Doku („Rennes“), Driesas Mertensas („Galatasaray“), Leandro Trossardas („Brighton“), Romelu Lukaku („Inter“), Michy Batshuayi („Fenerbahce“), Loisas Openda („Lens“)

Komentaras: „Belgija pastaruosius 7-8 metus visada įvardijama tarp favoričių. Prieš kiekvieną čempiontą sakoma, kad Belgijos rinktinė dabar jau subrendo pergalėms. Brendo, brendo, bet žiūri – nesubrendo. Klausimas, ar subręs.

Vertinant sudėtį – Courtois, mano manymu, tikrai geriausias vartininkas pasaulyje. Tačiau gynyboje taip jie nieko ir nesugeba užsiauginti. Vertonghenui 35-eri, Alderweireldui – 33-eji ir abu jau grįžę į Belgijos klubus. Be to, Meunier 31-eri, o kiti jauni. Nesugeba užsiauginti gynėjų, dabar jie yra patyrę, bet kai reikia sugaudyti kitus puolėjus, išsirinkti pozicijas – būna bėdų. Su gynyba visko ten gali būti, bet turint tokį ramstį kaip Courtois, tai labai daug lemia.

Toliau vien ką pasako De Bruyne – vienas geriausių kuriančių saugų pasaulyje. Klausimas, kiek jam padės kiti – Carrasco, Tielemansas, Witselis. Pastarasis labiau griaunantis, bet gerai vienas kitą su De Bruyne supranta. Tačiau puolime liko tik pavardės. Lukaku pastoviai traumuotas, nuo rugsėjo sužaidė tik dvejas rungtynes po keitimo. O Edeną Hazardą aš nežinau, ar kas prisimena ir kaip jis atrodo (juokiasi).

Pagal pavardes atrodo superkomanda, bet kartais ne pavardės žaidžia. Reikia aikštėje įrodyti, kad gali. Žinome, kad De Bruyne yra linkęs gauti smulkių traumų, tad vienas komandos neištemps. Dėl to reikia daug pagalbos, o ar jos bus – klausimas.“

Kanada

2018 m. pasaulio čempionatas: nedalyvavo
Vartininkai: Milanas Borjanas (Belgrado „Crvena Zvezda“), Dayne’as Saint-Clairas („Minnesota United“), Jamesas Pantemis („Montreal“).
Gynėjai: Stevenas Vitoria („Chaves“), Alistairas Johnstonas („Montreal“), Richie Laryea („Toronto FC“), Kamalis Milleris („Montreal“), Samas Adekugbe („Hatayspor“), Joelis Watermanas („Montreal“), Derekas Corneliusas („Panetolikos“).
Saugai: Atiba Hutchinsonas (Stambulo „Bešiktaš“), Jonathanas Osorio („Toronto FC“), Stephenas Eustaquio („Porto“), Liamas Fraseris („Deinze“), Samuelis Piette („Montreal“), Markas-Anthony Kaye („Toronto FC“), Ismaelis Kone („Montreal“), Davidas Wotherspoonas („St. Johnstone“).
Puolėjai: Alphonso Daviesas (Miuncheno „Bayern“), Jonathanas Davidas („Lille“), Cyle Larinas („Club Brugge“), Ike Ugbo („Troyes“), Lucasas Cavallini (Vankuverio „Whitecaps“), Tajonas Buchananas („Club Brugge“), Junioras Hoilettas („Reading“), Liamas Millaras („Basel“).

Komentaras: „Man atrodo, kad Kanada pasiekė, kiek galėjo. Jiems vien patekimas į pasaulio čempionatą yra didžiulė šventė. Supranti kodėl, nes pirmą ir paskutinį kartą jie ten žaidė 1986 m. Meksikoje. Po tiek metų pertraukos patekti į pasaulio čempionatą yra didžiulis pasiekimas.

Manau, kad jie važiuos pažiūrėti į kitus ir savęs parodyti. Patys supranta žaidėjai, kad tai gali būti tramplynas į Europos stiprius klubus. Dauguma žaidžia Toronte, Monrealyje ir, aišku, pinigai geri MLS, bet visi nori į Europą. Nedaug yra Turkijos, Škotijos, Belgijos klubuose žaidžiančių.

Jiem labai norėsis, kad visas pasaulis, Europos klubai juos pamatytų, bet talento nedaug.“

Marokas

2018 m. pasaulio čempionatas: grupės etapas
Vartininkai: Yassine‘as Bono („Sevilla“), Muniras („Al-Wehda“), Ahmedas Reda Tagnaouti („Wydad“)
Gynėjai: Achrafas Hakimi (PSG), Noussairas Mazraoui („Bayern“), Romainas Saissas („Besiktas“), Nayefas Aguerdas („West Ham“), Achrafas Dari („Brest“), Jawadas El-Yamiqas („Valladolid“), Yahia Attiat-Allalas („Wydad“), Badr Benoun („Qatar SC“)
Saugai: Sofyanas Amrabatas („Fiorentina“), Selimas Amallahas („Standart de Liege“), Abdelhamidas Sabiri („Sampdoria“), Azzedine‘as Ounahi („Angers“), Bilelis El Khanoussis („Genk“), Yahya Jabrane‘as („Wydad“)
Puolėjai: Hakimas Ziyechas („Chelsea“), Youssefas En-Nesyri („Sevilla“), Sofiane‘as Boufalis („Angers“), Zakaria Aboukhlalas („Toulouse“), Ez Abde („Osasuna“), Amine‘as Haritas („Marseille“) Iliasas Chairas (QPR), Abderazakas Kamdallahas („Al-Ittihad“), Walidas Cheddira („SSC Bari“)

Komentaras: „Ziyechas „Chelsea“ yra ne tas Ziyechas, kurį buvome įpratę matyti „Ajax“. Ten jis buvo vienas lyderių, o dabar matome, kad toje konkurencijoje jis šiek tiek prapuola. Iš Maroko daug nesitikėčiau, nes istorija ir mano asmeniniai pastebėjimai, jog Šiaurės Afrikos šalys prasčiau pasirodo pasaulio čempionate nei Afrikos čempionate.

Marokas nenustebins savo futbolo supratimu ir intelektu belgų ar kroatų. Komanda įdomi, turi žvaigždžių, kurie turi svarbius vaidmenis Europos komandose. Tačiau ne tiek žvaigždžių kaip Europos komandose.“

Kroatija

2018 m. pasaulio čempionatas: finalas
Vartininkai: Dominikas Livakovičius (Zagrebo „Dinamo“), Ivica Ivušičius („Osijek“), Ivo Grbičius (Madrido „Atletico“);
Gynėjai: Domagojus Vida (Atėnų AEK), Dejanas Lovrenas (Sankt Peterburgo „Zenit“), Borna Barišičius (Glazgo „Rangers“), Josipas Juranovičius (Glazgo „Celtic“), Joško Gvardiolas „Leipzig“, Borna Sosa („Stuttgart“), Josipas Stanišičius (Miuncheno „Bayern“), Martinas Erličius („Sassuolo“), Josipas Šutalo (Zagrebo „Dinamo“);
Saugai: Luka Modričius (Madrido „Real“), Mateo Kovačičius (Londono „Chelsea“), Marcelo Brozovičius (Milano „Inter“), Mario Pašaličius („Atalanta“), Nikola Vlašičius („Torino“), Lovro Majeris („Rennes“), Kristijanas Jakičius (Frankfurto „Eintracht“), Luka Sučičius (Salzburgo „Redbull“);
Puolėjai: Ivanas Perišičius („Tottenham“), Andrejus Kramaričius („Hoffenheim“), Bruno Petkovičius (Zagrebo „Dinamo“), Mislavas Oršičius (Zagrebo „Dinamo“), Ante Budimiras („Osasuna“), Marko Livaja (Splito „Hajduk“).

Komentaras: „Be proto įdomu stebėti visą kroatų komandinį sportą. Šalis, kuri nedaug už Lietuvą didesnė, skina medalius visose komandinėse sporto šakose: krepšinyje, vandensvydyje, rankinyje, tame pačiame futbole. Fantastika.

Sunku suvokti, kas čia per šalis, kad ji užaugina tiek sportininkų ir jų užtenka visoms sporto šakoms. Ne tik komandinėms, bet ir tenisui, kalnų slidinėjimui ir taip toliau.

Pas juos visą laiką būna, futbolas ne išimtis, bangavimų. Prisiminkime Davoro Šukero kartą, kai JAV jie laimėjo bronzą. Tada vėl buvo sulėtėjimas, mažiau kroatus girdėjome, po to užauga kita karta ir laimi 2018 m. sidabrą. Apie belgus sakome, ar jie subrendo, o kroatai jau perbrendo (juokiasi).

Modričius jis mažiukas, sausas, jam lakstyti nereikia. Tiesiog Mocartas, kroatų rinktinės Mocartas. Jis atsistoja ir kuria. Kai pasižiūri, kas šalia jo žaidžia… Kovačičius, Brozovičius, Pašaličius, Perišičius. Vien klubai, ką pasako: „Real“, „Chelsea“, „Tottenham“, „Inter“. Jie turi ten svarbius vaidmenis.

Galų gale, kroatai turi ir finansų vietiniame čempionate. Kroatai, man atrodo, patenka į penketuką tarp lygų, kuriose didžiausios pajamos iš parduodamų žaidėjų. Maža šalis, bet tas pats Zagrebo „Dinamo“ ne vieną sezoną žaidžia Čempionų lygoje, kur tie žaidėjai įgauna daug patirties. Yra su vartininkais problemų, bet Dominikas Livakovičius „Dinamo“ stovi ir ką? Iš jo neatimsi patirties, o pas mus Izraelyje žaidžia pagrindinis vartinininkas. Kroatų treneris Zlatko Daličius yra nuo 2017 m., visi pažįsta vieni kitus.

Patirties per akis, meistriškumo per akis. Ar nepritrūks jaunatviško entuziazmo, ko kartais reikia trumpesniuose turnyruose? Visi supranta, kad čia bus Modričiaus gulbės giesmė, jis atsisveikina su rinktine. Žinant kroatų charakterį, tai visi kiti stengsis 3-4 kartus labiau ne tik už save, bet ir už savo legendą.“

Tautvydo Vencevičiaus grupės prognozė:
1 vieta – Belgija
2 vieta – Kroatija
3 vieta – Marokas
4 vieta – Kanada

Pasidalinti