Oficialu: naujasis A lygos prezidentas – „TOPsport“ vadovas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
„Top Sport“ vadovas Gintaras Staniulis ir LFF prezidentas Edgaras Stankevičius. Elvio Žaldario foto

„TOPsport A lygos“ prezidento poste Janą Nevojną keičia Gintaras Staniulis.

Lažybų bendrovės „TOPsport“ vadovas oficialiai į naują postą išrinktas pirmadienį vykusiame klubų susirinkime. Staniulis pasidžiaugė didėjančia konkurencija lygoje ir to pasekoje stiprėjančiais klubais. Taip pat atkreipė dėmesį į paaugusius UEFA solidarumo pinigus.

„Matome, kad didėja konkurencija ir čempionatas yra įdomus, stiprėja klubai. Matome, kad auga galimybės kažką nuveikti europiniuose turnyruose, o tai atsispindi finansinėse eilutėse. Tokia įdomi situacija, kad vietiniame čempionate klubai konkuruoja tarp savęs, o Europoje turi sirgti vieni už kitus. Nužygiavus iki grupių etapo, gaunasi nemažas solidarumo mokestis, kuris buvo padidintas nuo 4 iki 7 procentų. Visiems klubams tai yra nemaža finansinė paskata.“

Kalbėdamas apie laukiančius iššūkius ir darbą su lygos klubais, Staniulis teigė, kad didžiausią nerimą kelia infrastruktūros problemos, o su klubais ketina pradėti bendrauti jau artimiausiu metu.

„Futbolo bendruomenė Lietuvoje yra didelė ir stipri. Nedaug trūksta, kad ir žiūrovai grįžtų į stadionus. Bet reikalingi ne tik geri rezultatai, bet ir infrastruktūriniai dalykai. Reikia įsigilinti į situaciją ir, žingsnis po žingsnio, bendraujant su klubais, siekti numatytų tikslų. Su kiekvienu klubu reikia bendrauti, išgirsti jų problemas ir, kiek įmanoma, padėti. Greitoje ateityje yra planas susitikti su klubais, išgirsti jų problemas ir stengtis padėti.“

Paprašytas įvardinti lygos stiprybes ir silpnybes, naujasis prezidentas pasidžiaugė smarkiai išaugusia konkurencija čempionate bei vėl grįžo prie stadionų problemos, kuri ypač išryškėja šaltuojų metų laikotarpiu.

„Stiprybė yra ta, kad nemažai klubų formuoja biudžetus, kurie leidžia būti konkurencingiems. Nebėra aiškus čempionas iš anksto. Konkurencija skatina progresą ir tikiu, kad laukia stiprus čempionatas. Stiprūs klubai – stipri rinktinė. Norisi, kad kuo daugiau žaidėjų iš lygos papildytų rinktinę.

Problema yra su infrastruktūra. Mes turime Lietuvoje 2 maniežus, kur galime žaisti šaltuoju sezonu. Klubai netenka namų pranašumo, nes turi važiuoti žaisti rungtynes į Vilnių ar Marijampolę. Čia yra didžiausia problema.“

LFF prezidentas Edgaras Stankevičius pasidžiaugė tuo, kad prie „TOPsport A lygos“ pavyko pritraukti puikiai Lietuvos verslo pasaulyje žinomą žmogų.

„Ne kartą ir ne du spaudoje minėjau, kad šalia federacijos antras produktas, kurį auginame ir į kurį investuojame finansinius ir žmogiškuosius resursus, yra A lygos produkto kūrimas. Visą laiką sakiau, jog norisi turėti šalia savęs stiprų ir energingą žmogų iš verslo. Tas žmogus, kuris buvo išrinktas ir patvirtintas naujuoju „TOPsport A lygos“ prezidentu, yra su patirtimi, išmano sportą ir jam nereikės aiškinti, iš ko susideda futbolas, kaip jis žaidžiamas. Malonu ir smagu, kad Gintaras Staniulis apsisprendė, sudalyvavo rinkimuose ir patikėjo šia idėja.

Turime gerų pavyzdžių, ką iš verslo atėjęs vienas ar kitas žmogus gali padaryti per savo pažinčių sritį, norą, finansinę pusę ir kapitalą. Visus šiuos kriterijus Gintaras atitiko. Džiaugiuosi federacijos ir klubų vardu, kad pavyko jį įtikinti prisijungti prie A lygos gretų ir tapti naujuoju prezidentu“, – apibendrino Stankevičius.

Pasidalinti