Nesėkmingai EČ atranką užbaigę lietuviai: „Naivu tikėtis, kad pradėsime prieš visus laimėti“

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
EČ atranka: Lietuva - Juodkalnija (BNS Foto nuotr.)

Europos čempionato atranką pralaimėjimu užbaigę Lietuvos rinktinės futbolininkai ir jų strategas Edgaras Jankauskas pripažino, jog ketvirtadienį Juodkalnijos rinktinė buvo galingesnė.

Ketvirtadienio vakarą mūsiškiai Miodrago Radulovičiaus auklėtiniams Podgoricoje nusileido 0:2.

Skirtingai nei lietuviams, kurie dar prieš tai buvo užsitikrinę priešpaskutinę vietą grupėje, juodkalniečiams ši pergalė dar buvo gyvybiškai svarbi norint pakovoti dėl vietos Europos čempionato atrankoje.

Lietuvos rinktinei šis mačas buvo paskutinis atrankoje, tuo metu Juodkalnijos futbolininkai dar susitiks su Vengrija bei tikėsis serbų nesėkmės prieš Bulgariją.

Po nesėkmės ketvirtadienį Lietuvos rinktinės atstovai pripažino, jog varžovas, su kuriuo pirmąkart sužaidė 2:2, šįkart buvo pajėgesnis:

Modestas Vorobjovas

„Niekas neveikė. Šiandien padarėme tiek klaidų, kiek nebuvome padarę per visą grupių etapą, o to pasekoje ir pačios rungtynės buvo turbūt pačios prasčiausios. Po tokio mačo galima tik bandyti atsispirti nuo dugno ir ištaisyti situaciją artėjančiose draugiškose rungtynėse.

Ir mes patys daug klydome, ir varžovai provokavo, tačiau visi bendrai neparodėme nė pusės tiek, kiek galėjome.

Tai, kad abu įvarčiai krito 3-iomis kėlinių minutėmis, yra savotiškas sutapimas, bet nemalonu tai, kad antro kėlinio pradžioje kritęs įvartis sužlugdė mūsų planus, nes turint 2 įvarčių deficitą viskas jau yra gerokai sunkiau. Planas buvo per pirmas 15 minučių spausti varžovus ir mėginti išlyginti rezultatą, bet gavus įvartį žlugo visas planas.“

Edvinas Girdvainis

„Nežinau, gal klaidų kiekis nulėmė tai, kad negalėjome sužaisti gerai ir parodyti savo geriausios pusės. Tai ir buvo tas faktorius, lėmęs pralaimėjimą.

Kalbant apie praleistus įvarčius, tiesiog gal kažkur užmigome ir varžovas tuo pasinaudojo. Žinoma, ir išpildymas buvo geras. Tik gavę menkiausią progą jie mus ir nubaudė. Negalime leisti, kad tai pasikartotų.

Nemanau, kad į šią stovyklą susirinkome būdami per geros nuomonės apie save. Visose stovyklose susirinkome taip pat, negaliu akcentuoti to. Ėjome ir stengėmės, galiu tik padėkoti komandos draugams, kad atsilikinėdami 0:2 jie nenuleido rankų. Tenka pripažinti, kad tai buvo ne mūsų diena.“

Justas Lasickas

„Žaidėme prieš gerą komandą. Naivu tikėtis, kad demonstruodami gerėjantį žaidimą ir tęstinumą visus pradėsime nugalėti. Daug atidavėme jėgų, bet varžovai, ko gero, į mus irgi žiūrėjo gerokai rimčiau. Nebuvo lengva, šiandien darėme per daug klaidų, nesusikūrėme progų ir jie pelnytai laimėjo.

Didesnis pralaimėjimas bus tada, jeigu nuleisime galvas ir pradėsime galvoti, kad vėl viskas blogai. Mokomės. Pasikartosiu, jog naivu tikėtis, kad niekam daugiau nepralaimėsime. Padarysime išvadas ir viskas bus gerai.

Žinojome, kad jie šiandien bus agresyvūs. Gal tik pas mus atvažiavę buvo kažkiek minkštesni, bet šiaip jie visada žaidžia kietai, yra tokio tipo žaidėjai. Gal mes buvome kažkiek per skysti, reikėjo atgal duoti kietesnę kovą, nes šiandien viena didžiausių problemų buvo pralaimėtos dvikovos dėl kamuolių, po kurių jie kūrėsi progas, o mes palikome savo erdves.

Visada reikia atsižvelgti ir į save, ir į varžovą. Gali išeiti užsivedęs ir norėdamas laimėti, bet tai nereiškia, kad ir varžovai nebus užsivedę. Šiandien jų akys degė, nes dar turi vilčių patekti į Europos čempionatą. Šiandien jie buvo geresni. Mes turėsime žiūrėti ir analizuoti, kodėl taip sužaidėme kėlinių pradžias ir gavome įvarčius. Reikės pasimokyti ir viskas bus gerai.“

Edgaras Jankauskas

„Abu kėlinius priešininkai pradėjo galingiau. Žinojome, kad pradžia bus sunki, nes tai buvo logiška, bet mes su tuo nesusitvarkėme. Šiandien varžovų galingumas buvo didesnis. Sunkiai sekėsi sugrįžti į rungtynes ir kelti pavojų prie varžovų vartų, nors kamuolio kontrolė ir buvo apylygė. Nebuvome užtektinai agresyvūs užbaigime, neišnaudojome erdvių už jų gynybos linijos. Dar viena iš priežasčių – pralaimėtos dvikovos.

Kai taip pralaimi dvikovas, tai daro įtaką agresyvumui ir nusiteikimui. Juodkalnijos komanda šiandien parodė savo tikrąjį veidą ir buvo geresnė daugelyje aspektų. Manau, kad šiandien savikritiškai pažvelgsime į save ir privalėsime taisyti klaidas. Mūsų laukia dar vienerios draugiškos rungtynės, kuriose bandysime daryti išvadas.

Juodkalnijos rinktinė labai gerai pasiruošė šioms rungtynėms, nedavė mums erdvių. Aišku, kai žinai, kad varžovai yra pavojingi atakoje, bandai užkirsti jiems kelią. Šiandien jie mums tą kelią užkirtinėjo geriau nei mes jiems.“