Nesėkminga Barselona: „Žalgiris“ – vėl pamokytas Šaro tvirtovėje

Edgaras Ulanovas (zalgiris.lt nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (13-13) trejus metus iš eilės patyrė triuškinantį pralaimėjimą „Palau Blaugrana“ arenoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 74:93 neprilygo Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelonai“ (18-8).

Nuo to laiko, kai Jasikevičius perėmė „Barcelonos“ vairą 2020 m. vasarą, „Žalgiriui“ Katalonijoje itin nesiseka. 2021 m. vasarį Barselonoje patirta nesėkmė 24 taškais, o 2021 m. lapkritį – 23.

Jasikevičius, kaip „Barcelonos“ treneris, dažniau pralaimi nei laimi Kaune. Vienintelį kartą pavyko laimėti 2020 m. gruodį, o vėliau patirtos dvi iš eilės nesėkmės.

Rimčiau kabintis į pergalę „Žalgiris“ nepajėgė, nors ir buvo palaikomos gausios fanų minios. „Palau Blaugrana“ arenoje vien per televizorių buvo girdimos žaliai baltų fanų skanduotės. Sirgaliai ne tik plūdo iš Lietuvos skrydžiais, bet rinkosi ir Ispanijoje gyvenantys lietuviai.

„Žalgiris“ pralaimėjo 5 iš 6 pastarųjų Eurolygos rungtynių. Iki reguliariojo sezono finišo lieka 8 rungtynės.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ dar sugebėjo prilaikyti katalonų puolimą. „Barca“ per pirmąsias 10 minučių surinko 19 taškų, o pasižymėjo vos du žaidėjai – Nikola Mirotičius (12) ir Janas Vesely (7).

Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius (zalgiris.lt nuotr.)

Nors 17 taškų turėję žalgiriečiai išliko arti, tačiau visiškai atleido vadeles gynyboje per kitus du kėlinius. „Barcelona“ antrajame kėlinyje sumetė 27 taškus ir į pertrauką išsinešė dviženklę persvarą (46:36).

Dar prastesnis buvo trečiasis kėlinys, kuriame „Barcelona“ ir uždarė rungtynes. Žaibišką atkarpą 9:0 laimėję šeimininkai ne tik nutolo, bet ir įgijo solidų 26 taškų pranašumą (74:48). Po tokio smūgio „Žalgiris“ nebeatsigavo.

„Žalgirio“ gretose labiausiai išsiskyrė Ignas Brazdeikis, kurio sąskaitoje per 24,5 minutės buvo 15 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 5/6 baudų), 2 atkovoti kamuoliai ir 14 naudingumo balų.

Kauniečiai nerado vaistų Nikola Mirotičiui, kuris per 25 minutes surinko 28 taškus (6/7 dvit., 3/6 trit., 7/7 baudų), 2 atkovotus kamuolius ir 27 naudingumo balus.

„Barcelonos“ lietuvis Rokas Jokubaitis per 20 minučių pasižymėjo 5 taškais (1/4 dvit., 1/2 trit.), 5 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 7 naudingumo balais.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 28, Tomašas Satoransky 12, Sertačas Šanli 10, Janas Vesely 7, Nicolasas Laprovittola 6.
„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 15, Laurynas Birutis 12, Kevarriusas Hayesas ir Achille Polonara po 8, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas po 7.