Maksvytis: „Barcelona“ mums buvo per kietas riešutas“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (zalgiris.lt nuotr.)

5 pralaimėjimą per pastarąsias 6 Eurolygos rungtynes sugėręs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis konstatavo – „Barcelona“ buvo tiesiog per gera.

Ketvirtadienį kauniečiai svečiuose 74:93 nusileido Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelonai“.

Maksvytis po rungtynių kelis kartus pakartojo, jog jo komanda šiame mače atsirėmė į per stiprų varžovą.

„Paprasčiausiai šiandien „Barcelona“ mums buvo per kietas riešutas, – pradėjo Maksvytis. – Aišku, nepatinka, kad šiek tiek per anksti nuleidome rankas ir neišlikome rungtynėse. Tačiau šiandien jie pasiėmė daugiau kamuolių puolime, daugiau rezultatyvių perdavimų, buvo fiziškesni, geriau dalinosi kamuolių. Todėl buvo sunku pasiekti pergalę.“

– Sakote, jog auklėtiniai nuleido rankas. Kas jas pakirto?
– Nebuvo tiek daug problemų pirmoje pusėje, mes pralaimėjome 10 taškų, bet maniau, jog gana tiksliai apibrėžėme, iš kur gavome tuos taškus.

Bloga antra pusė. Žymiai blogesnė už pirmą, nekalbant apie ketvirto kėlinio pabaigą, kur jau rungtynių nugalėtojas buvo aiškus. Manau, kad tada turėjome laikytis drausmingiau rungtynėse ir laikytis tų pasikeitimų, ką darėme.

Šiaip komandai žymiai geresnės rungtynės nei prieš „Real“, bet šiandien „Barca“ paprasčiausiai buvo per stipri mums.

– Ulanovas paminėjo fiziškumą. Ar nustebino, jog „Barca“ apstumdė jus?
– Kažkiek tai nustebino. Kad ir kova dėl kamuolių puolime – 4 prieš 11. Jeigu žaidi prieš „Barcą“, tai turi laikytis lygiai arba turėti persvarą, jei nori laimėti, o šiandien to nebuvo.

– Rėmėtės Polonara trečioje pozicijoje. Ar galima išvysti tokį variantą ir ateityje?
– Ne, ten buvo laikinas sprendimas. Dimša turėjo pakeisti Šmitą, bet truputį persigalvojau. Čia buvo tik maža klaida, kurią iškart ištaisėme.

– Trečiojo kėlinio viduryje dar buvo 2 atlikti rezultatyvūs perdavimai. Kaip galima paaiškinti tokią statistiką?
– Mes visą sezoną dėl to kenčiame. Gana nemažai pasikliaujame vienas prieš vieną, bet dalintis kamuoliu, agresyvinti žaidimą turime problemų ir tą turime žymiai pagerinti.

– Kaip vertinate Tayloro sportinę formą?
– Gerėjanti, bet per treniruotes jis atrodė žymiai geriau. Kol kas, kaip ir visa komanda, mes labai gerai treniravomės, buvome labai fiziški, buvome labai kovingi, bet neperkėlėme to į rungtynes. Isaiah irgi to neperkėlė, bet jo ritmas gerėja ir aš manau, kad jis bus geresnis.

– Antras skaudus pralaimėjimas paeiliui. Nuo ko galima atsispirti likusiai sezono daliai?
– Svarbiausia nepalūžti viduje, nes treniruočių procesas buvo teisingas, požiūris į pralaimėjimą buvo geras: buvo kova, buvo daug kontakto. Paprasčiausiai šiandien „Barca“ žaidė puikiai, mes žaidėme vidutiniškai. Turi būti atvirkščiai, jei nori laimėti prieš juos. Reikia išlikti kartu, pridėti fiziškumo, komandinių veiksmų bei kabintis už atkrintamųjų. Turime 8 rungtynes, 5 iš jų namie, visi šansai mūsų.

– Daug susirinko „Žalgirio“ sirgalių. Koks buvo jausmas?
– Super jausmas, „Žalgirio“ fanai nuostabūs tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Su mumis nemažai keliavo, kiti irgi atvyko, net iš Jungtinės Karalystės girdime mūsų fanus atvykstančius. Yra labai smagu turėti tokį užnugarį.

– Po rungtynių Šarūnas Jasikevičius pristabdė jus ir kažką pakuždėjo. Kokia buvo jo žinutė?
– Paprasčiausiai palinkėjome vienas kitam nesustoti ir siekti atkrintamųjų.

– Atrodo, kad varžovai sužaidė beveik idealias rungtynes. Ką gali „Barcelona“ pasiekti Eurolygoje?
– Tą, ką matėme šiandien. Jeigu mes step-outinome – baudė. Jeigu bandėme keistis – rasdavo kelius. Jie reagavo greičiau nei mes, jie parodė, kokio aukšto meistriškumo komanda jie yra. Aš pritariu jums, jog jie sužaidė vienas iš geresnių savo rungtynių. Deja, mes jiems tai leidome.

– Daug kentėjote nuo short-rollų su Mirotičiumi. Čia koncentracijos klaidos?
– Ne, nemanau, kad pirmoje vietoje buvo ta problema. Kai tu pasirenki kažkokią gynybos sistemą, tai tu pasirenki riziką su tuo. Jeigu pasirenki agresyvesnę, tai gali nukentėti nuo tritaškių.

Sakyčiau, jog labiau kentėjome nuo žemų perdavimų ir ėjimo iš priekio. Bandėme tą ištaisyti antroje pusėje, bet nesisekė, nes jie mėtė kamuolius į baudos aikštelėje. Jie mus gana aukštai pasigaudavo, užsiimdavo poziciją ir mes neturėdavome pagalbos iš silpnos pusės. Šioje vietoje jie gana gerai sudirbo.

Pasidalinti