Nėra Šaro – nėra finalo ketverto: Grimau pripažino, kad sezonas nepavyko

Namų sienos neišgelbėjo „Barcelona“ ekipos – lemiamose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Rogerio Grimau auklėtiniai dramatiškai krito prieš Pirėjo „Olympiacos“ ir nepateko į finalo ketverto varžybas.

Praėjusią vasarą krepšinio bendruomenę sudrebino žinia – „Barcelona“ nusprendė atsisveikinti su Šarūnu Jasikevičiumi. Lietuvis tris sezonus paeiliui su komanda Eurolygoje žygiavo iki pat pabaigos. Iki Šaro „Barca“ finalo ketverto turnyro neregėjo nuo 2014 metų.

Ispanijos pirmenybių finale amžinas varžovas Madrido „Real“ buvo nušluotas 3:0, tačiau ir tai klubo vadovų neįtikino – komandos vairas buvo patikėtas iki tol jaunimo komandoms vadovavusiam Rogeriui Grimau.

Reguliariajame sezone „Barcelona“ tildė skeptikus ir sugebėjo užimti ketvirtą vietą, garantavusią namų aikštelės pranašumą atkrintamosiose. Tačiau to buvo negana. Nesėkmė penktajame serijos su „Olympiacos“ mače viską nubraukė. Apie tai po rungtynių kalbėjo ir pats Grimau.

„Šiandienos rezultatas viską nubraukė. Taip jau yra – viską lemia atkrintamosios.“

Trenerio įsitikinimu viską nulėmė Shaquille McKissico ir Kosto Papanikolaou tritaškiai ketvirtajame kėlinuke.

„Tai yra sunki ir sumauta diena. Buvo labai artimos rungtynės, kurias nulėmė pora tritaškių ketvirtame kėlinuke. Jie nulėmė atotrūkį, kurio nebesugebėjome panaikinti. Mes buvome geri gynyboje, tačiau pritrūkome sėkmės. Metėme daug tritaškių, tačiau sėkmė nebuvo mūsų pusėje.“

Tuo tarpu, Jasikevičius tapo pirmuoju treneriu Eurolygos istorijoje, kurio komanda laimėjo penktąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes išvykoje. Komandos žaidėjų išmaudytas Šaras keliaus į savo, kaip trenerio, penktą finalo ketvertą.