Mourinho akivaizdoje – brangiai kainavusi „Fenerbahče“ pergalė ir Šaro konfliktas su Bartzoku

Wade'as Baldwinas. Fenerbahce Beko X nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ naujojo Eurolygos sezono starte susitvarkė su Pirėjo „Olympiacos“, tačiau neteko vieno iš savo lyderių.

Lietuvio treniruojama komanda surengė spurtą lemiamame kėlinuke ir 82:71 patiesė vieną iš dviejų turnyro favoritų, „Olympiacos“ ekipą. Susitikimą arenoje stebėjo ir „Fenerbahče“ futbolo komandos strategas, legendinis Jose Mourinho.

Pirmojo ketvirčio viduryje ant parketo žengęs Scottie Wilbekinas sužaidė vos dvi minutes. Amerikietis patyrė kojos traumą, kuri vizualiai priminė Keenano Evanso susižalojimą, patirtą praėjusio sezono pabaigoje. Wilbekiną komandos draugai išnešė iš aikštelės.

Itin didelio fiziškumo rungtynėse komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis, tačiau didžiąją mačo dalį priekyje buvo Turkijos komanda.

Nei viena komanda rungtynėse nebuvo įgijusi dviženklio pranašumo ir viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Lemiamo ketvirčio viduryje į žodinį konfliktą su Stambulo komandos sirgaliumi įsivėlė Shaquielle’as McKissicas. Krepšininkas buvo nubaustas technine pražanga, o aistruolis buvo išprašytas iš arenos.

Sumaištimi geriau pasinaudojo Šaro auklėtiniai, kurie pelnė 8 taškus be atsako ir pavojingai nutolo – 73:65, o žaisti buvo likusios mažiau nei 4 minutės.

Graikus traukti bandė vėl ant Eurolygos parketo grįžęs Saša Vezenkovas, tačiau rungtynių didžiausia žvaigždė buvo puikiai Stambulo publikai prisistatęs Wade’as Baldwinas.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes kosminį tritaškį su Vezenkovo pražanga pataikė Nigelis Hayesas-Davisas ir pirmą kartą padidino komandos persvarą iki dviženklės – 79:69. „Oly“ intrigos rungtynėse nebesukūrė.

Po finalinio švilpuko į atlapus vienas kitam kibo ir karštai apsižodžiavo Jasikevičius ir Bartzokas.

„Manau, kad šiame etape svarbiausia laimėti rungtynes ir iškovoti taškus. Tikėtis, kad neprarasime žaidėjų. Laimėjome, pasižiūrėsime kas nutiks Scottie. Jo sveikata dabar yra svarbesnė negu ši pergalė. Bet nugalėti tokią komandą sezono atidarymo rungtynėse yra puiku.

Pusė komandos yra nauja. Ši pergalė priklauso vyrams. „Olympiacos“ yra fantastiška komanda. Labai fiziška. Jie žino kaip žaisti. Išmušti juos iš vėžių yra praktiškai neįmanoma. Galiausiai mums tai pavyko,“ – po mačo kalbėjo Jasikevičius.

Nugalėtojams Baldwinas surinko 19 taškų, 7 rezultatyvius perdavimus, 5 atkovotus kamuolius ir 26 naudingumo balus. Hayesas-Davisas pridėjo 15 taškų, o Bonzie Colsono sąskaitoje – 10 taškų ir 9 sugriebti kamuoliai. Bobanas Marjanovičius pridėjo 8 taškus.

Graikijos ekipos gretose rezultatyviausiai žaidė Mosesas Wrightas, pelnęs 15 taškų ir pridėjęs 7 atkovotus kamuolius. McKissicas įmetė 13, Vezenkovas – 11, Filipas Petruševas – 9 taškus. Vieno iš skambiausių Eurolygos naujoko Evano Fournier sąskaitoje – 5 taškai ir 0 naudingumo balų.

Kitą savaitę Jasikevičiaus komandos laukia Stambulo derbis – akistata su „Anadolu Efes“. Tuo tarpu „Olympiacos“ namuose priims Kauno „Žalgirį“.