Maksvytis rinktinei nevadovaus: „Kandidatas numeris vienas – Jasikevičius“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Po rinktinės fiasko Puerto Rike Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas atskleidė, kad rinktinei jau yra ieškomas naujas treneris.

„Situacija tokia, kad susitarimas baigėsi, – apie Kazio Maksvyčio sutartį kalbėjo Gedvilas. – Jie bet kokiu atveju jau nėra rinktinės treneris. Dabar pradėsime galvoti, kas gali juo tapti.

Aš manau, kad jis (Maksvytis) neįvykdė savo užduoties, nepateko į olimpines žaidynes. Jam buvo kelta tokia užduotis ir toks buvo susitarimas, jei būtų išėjęs, tada su Kaziu būtume tikriausiai toliau kalbėję. Dabar situacija tokia, kad jis neįvykdė tikslų. Aš vienas negaliu priimti sprendimo ir aš jo nepriimsiu. Yra visas LKF vykdomasis komitetas ir kartu priimsime sprendimą, kas toliau turės vadovauti Lietuvos rinktinei, nes situacija nėra labai paprasta. Dar laukia Europos čempionato atrankos langai rudenį, o ten dar reikės pakovoti. Prasideda visas žaidimas iš naujo. Toliai reikės orientuotis į kitas olimpines žaidynes.“, – pranešė LKF prezidentas.

Jis taip pat atskleidė, jog būtų kategoriškai prieš užsienio specialisto samdymą, o pagrindiniu kandidatu perimti rinktinės vairą mato Šarūną Jasikevičių.

„Pirmiausia kalbėsime su Šarūnu Jasikevičiumi. Jis yra kandidatas numeris vienas. Tačiau su juo dar neužmezgėme kontakto. Jeigu jis sutiktų, būtų labai gerai. Tačiau yra ir kitų kandidatų. Gali būti Giedrius Žibėnas, Rimas Kurtinaitis. Daugiau taip staigiai pasakyti negaliu, bet yra žmonių, kurie galėtų vadovauti rinktinei.“

Maksvytis su rinktine darbavosi trejus metus. Pernai pasaulio čempionate lietuviai užėmė 6-ą vietą ir dėl kelialapio į olimpines žaidynes turėjo kovoti atrankiniame turnyre Puerto Rike.

Deja, ten mūsiškiai sugėrė vieną skaudžiausių smūgių per pastaruosius metus, kuomet finale krito prieš šeimininkus.

Tai mūsiškiams užkirto kelią į antras olimpines žaidynes iš eilės.

Nepaisant gerų specialistų iš Lietuvos stygiaus, Gedvilas atskleidė, jog stratego iš užsienio už rinktinės vairo matyti nenori.

„Kol būsiu prezidentu, tuo keliu tikrai neisime“, – tiek apie žaidėjų natūralizacijos, tiek apie užsienio specialisto kvietimą LRT žurnalistui Rokui Suslavičiui teigė Gedvilas

Pasidalinti