Lyderių avarija pergalę Austrijoje nulėmė Russellui iš Mercedes

Formulės 1 etapas Austrijoje. Red Bull nuotr.

George‘as Russellas dovanojo dvejus metus lauktą pergalę „Mercedes“ komandai formulės 1 čempionate. Britas triumfavo Austrijoje vykusiose lenktynėse, o prie jo triumfo labiausiai prisidėjo lyderių susidūrimas likus septyniems ratams iki finišo.

Čempionato lyderis Maxas Verstappenas 64 rate gynė lyderio poziciją ir kovojo su Lando Norrisu. Viename posūkių abu lenktynininkai susidūrė ir pažeidė padangas. Abu iškart prarado pirmaujančias pozicijas.

Verstappenas pasikeitė padangas ir į trasą grįžo penktas. Norrisas baigė pasirodymą įvažiavęs į techninio aptarnavimo juostą.

Nors trasoje pasirodė virtualus saugos automobilis, Russellas išsaugojo lyderio poziciją.

Antras finišavo ir mažiau nei dviem sekundėmis nuo nugalėtojo atsiliko McLaren atstovas Oscaras Piastris.

Trečioje pozicijoje liko Carlosas Sainzas. „Ferrari“ ispanas nuo čempiono atsiliko mažiau nei penkiomis sekundėmis.

Nors Verstappenui ir buvo skirtos 10 sekundžių baudos už esminį lenktynių incidentą, tai neišstūmė Nyderlandų lenktynininko iš penktos pozicijos.

Čempionato įskaitoje ir toliau su 237 taškais pirmauja Verstappenas. Antroje vietoje esantis Norrisas liko su 156 taškais. Trečioje vietoje su 150 taškų Charlesas Leclercas.