Liūdna PČ pabaiga: principiniame Baltijos mūšyje – beviltiškas Lietuvos pralaimėjimas

PČ: Latvija - Lietuva (FIBA nuotr.)

Lietuvos krepšinio rinktinė savo pasirodymą pasaulio čempionate užbaigė beviltišku pralaimėjimu Latvijos komandai.

Šeštadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai Baltijos šalių mūšyje dėl penktosios PČ vietos latviams nusileido net 63:98.

Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidę latviai jame nugalėjo Prancūzijos, Ispanijos ir dabar Lietuvos nacionalines komandas. Ketvirtfinalyje po itin dramatiškos kovos Luca Banchi vadovaujami žaidėjai, lemiamu metimu galėję išplėšti pergalę, 89:91 nusileido vokiečiams.

Tiek lietuviai, tiek latviai pasaulio čempionatą užbaigė su dviem pralaimėjimais. Ketvirtfinalyje mūsiškiai neturėjo vilčių prieš finale žaisiančius serbus.

Šeštadienio rungtynėse Latvijos rinktinė jau po pirmų trijų minučių turėjo 10 taškų persvarą (14:4), kurią po pertraukos stipriai didino. Nors iki šiol rinktinei lyderiavęs Artūras Žagaras dideliais taškų skaičiais nepasižymėjo, jau po pirmų dviejų kėlinių komandos draugams buvo išdalijęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Iš viso Kėdainių „Nevėžiui“ pernai atstovavęs gynėjas surinko rekordinį rezultatyvių perdavimų skaičių – 16. Ankstesnis rekordas buvo 15.

Atkarpą po ilgosios pertraukos iki 33 rungtynių minutės Lietuva pralaimėjo 34:9 ir latviai užsitikrino įspūdingą pergalę.

Negana to, beviltišką pralaimėjimą apkartino ir Igno Brazdeikio trauma. „Žalgirio“ atstovas trečiajame kėlinyje susižeidė kelį ir aikštėje daugiau nepasirodė.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Artūras Kurucas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Žalgirietis Rolandas Šmitas pridėjo 17 taškų, Andrejus Gražulis – 12.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias su 16 taškų buvo Rokas Jokubaitis, didžiąją dalį taškų sumetęs pirmoje pusėje. Jonas Valančiūnas pelnė 15 taškų, rungtynių pabaigoje nuo dar baisesnio rezultato gelbėjęs Tomas Dimša – 13.