Lietuvos klubus Europoje su trimis paršiukais palyginęs Kesminas „Žalgiriui“ prognozuoja grupių etapą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Mathias Oyewusi (fkzalgiris.lt nuotr.)

Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas įvertino Lietuvos komandų pasirodymus Europos turnyrų atrankose, juos prilygindamas pasakai apie tris paršiukus.

Ilgą laiką ekranuose girdėtas žurnalistas savo tekste aptarė „Panevėžio“ kelionę, „Žalgirio“ šansus dar kartą patekti į grupių etapą bei nuvylusius „Kauno Žalgirį“ bei „Hegelmann“:

„Lietuviškas klubų futbolas Europoje – kaip pasaka apie tris paršiukus. Kažkieno trobelė suręsta iš šiaudų, kažkieno – iš vytelių, lazdelių.

Pastaraisiais metais vis atsiranda Naf Nafas, – dabar tai yra Vilniaus „Žalgiris“, – kurio nekilnojamas turtas gali atlaikyti porą atrankos etapų vėtrų ar net nesugriūti iki Konferencijos lygos grupių etapo, bet tai – galimybių lubos.

Paulius Golubickas (fkzalgiris.lt nuotr.)
Paulius Golubickas (fkzalgiris.lt nuotr.)

Lietuvos futbolo Nif Nifus ir Nuf Nufus rudeniui artėjant beveik visada suryja bet kuris apylinkėse valkataujantis vilkas. Kai kuriuos – net tie, kurių vardas prasideda raidėmis „Sh..“.

Šios vasaros nelaimėlius reikėtų vertinti skirtingai. Pagarba „Panevėžiui“. Jie įveikė vieną etapą, jie kaip tikri stadionų kariai mušėsi su Ber Ševos „Hapoel“.

Šioje vietoje – nepagarba Vilniaus „Žalgirio“ vadovybei, neišgirdusiai „Panevėžio“ pageidavimo nukelti A lygos rungtynes ir tuo netiesiogiai prisidėjusiai prie šios komandos ankstyvo pasitraukimo iš Konferencijų lygos.

Tiek to, Vilmos Venslovaitienės sąžinės reikalai – ne šio teksto autoriaus rūpestis. „Panevėžys“ atrodė oriai, ir dėl to nereikia stebėtis – kalbame apie geriausią šio sezono Lietuvos komandą.

Aišku, šį teiginį galite ginčyti, bet aš į diskusiją nesivelsiu. Ginčykitės su A lygos turnyro lentele – ji jums viską išaiškins.

„Hegelmann“? Nebekomentuosiu, nes jaučiu, kad tokius dalykus – galvodamas, aišku, ne apie logistikos bendrovę, o apie šalį, kurioje gimiau ir kurią myliu – pradedu priimti asmeniškai.

Čia gal net būtų galima stoti į pozą: „Ar už tokią Lietuvą kovojome?“, bet praktika rodo, kad nuo šio klausimo iki šeimų maršo – vienas žingsnis. Todėl aš – pass, išsimetu kortas, traukiuosi iš distancijos.

Dėl „Kauno Žalgirio“ – viskas kiek kitaip. Keblu vertinti komandą, kuriai viskas buvo paaiškinta per vieną kėlinį Lenkijoje. Po to tik liko stebėti, kaip vieni negali, o kitiems nelabai įdomu.

Nereikia Kauno komandos smerkti. Tiesiog kai kurie dalykai – neišvengiami. Jei septintokas nusprendė atimti ledų porciją iš smėlio dėžėje žaidžiančio darželinuko, jis tai padarys. Juolab kad Poznanės „Lech“ – ne tas vilkas, kurio vardas prasideda raidėmis „Sh..“.

Mes turime problemą – Europoje šaliai beveik niekada neatstovauja stipriausios „čia ir dabar“ komandos.

Priežastis – čempionato rengimo formatas „pavasaris – ruduo“.

A lygos pirmenybės baigiasi lapkritį. Iki europinių atrankų starto pradžios vasarą nuo tada įvairiomis kryptimis nuteka ir išcirkuliuoja daugybė kubų vandens.

Tie, kurie baigia sezoną gegužę, liepą į naują grįžta faktiškai iš pozicijų, garantavusių bilietus į Europą. Pas mus – kitaip. Šiemet mes turėjome dvi rezultatų ir žaidimo filosofijos bei turinio prasme neaiškiomis kryptimis išsitaškiusias Kauno komandas, bet neturime „Šiaulių“, kurie žaidimo kokybe ir pozicija A lygos hierarchijoje yra kiaurai treti šalyje.

„Šiaulius“ mes beveik garantuotai siųsime į Europą kitais metais. Bet neaišku, kokie jie bus tada.

Sprendimas? Jo nėra, nes Lietuvoje pradėjus čempionatą rudenį, maniežuose tektų žaisti ne porą pirmų ir porą paskutinių turų, o kone pusę sezono rungtynių. Kai tenka rinktis tarp blogybės ir blogybės, lieka gyventi su mažesne.

Gerai – vasara, savaitgalis, reikia informacinio pozityvo. Gera žinia – Naf Nafas vis dar gyvas. Suvalgyti jį bandys vilkas iš Švedijos.

Mathias Oyewusi (fkzalgiris.lt nuotr.)
Mathias Oyewusi (fkzalgiris.lt nuotr.)

„Hacken“. Vilkas, kuris – esu tuo įsitikinęs – vilnietiško Naf Nafo gali ir neapžioti.

Argumentai? Per pastaruosius penkerius metus Švedija turėjo keturis futbolo čempionus. Tai gali reikšti du dalykus: arba jie turi daug stiprių komandų, arba krūvą vidutinių.

Švedija? Stiprios komandos? Iš kur? „Malmo“ praėjusį sezoną buvo Vilniuje, prisimenate? Šešėlių valdovas tada pas juos atėjo. Nenustebkite, jei jis aplankys ir „Hacken“.

Leisiu sau spėti: „Žalgirio“ laukia dar vienas intensyvus europinis futbolo ruduo. Mažų mažiausiai – Konferencijų lygoje.“

Pasidalinti