Prieš rumunus dominavusi Nyderlandų komanda užtikrintai žengė į kitą etapą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Europos futbolo čempionato aštuntfinalio dvikova tarp Nyderlandų ir Rumunijos ekipų intrigos neatnešė. Totalų dominavimą surengusi Ronaldo Koemano vadovaujama ekipa įtvirtino trimis įvarčiais.

Visas rungtynes kamuolį kontroliavusi ir pavojingus momentus kūrusi Nyderlandų rinktinė 3:0 susitvarkė su Rumunijos ekipa ir žengė į kitą turnyro etapą.

Nyderlandų komanda į Europos pirmenybių ketvirtfinalį pateko pirmą kartą nuo 2008 metų. Ten jie varžysis su Turkijos ir Austrijos rinktinių dvikovos nugalėtojais.

Sužaidus 19 minučių Cody Gakpo įsiveržė į rumunų baudos aikštelę ir puikiu smūgiu į artimą vartų kampą pelnė savo trečią įvartį turnyre.

Pirmajame kėlinyje rumunai atliko viso labo 79 perdavimus . Tai – naujasis pirmenybių antirekordas. Nyderlandų komanda kamuolį pertraukos kontroliavo bet 73 proc. laiko. Smūgiuoti jie bandė 7 kartus, tačiau į vartų plotą pataikė vos 2.

Ronaldo Koemano auklėtiniai pirmajame kėlinyje kėlė net 10 kampinių, o jų priešininkai – vos 1.

Po pertraukos Nyderalndų futbolininkai nemažino tempo ir toliau rengė vieną ataką po kitos. Sužaidus 58 minutes po eilinio jų kampinio Virgilas Van Dijkas galva smūgiavo į virpstą.

Už kelių minučių, po dar vieno kampinio Gakpo pasiuntė kamuolį į vartus, bet VAR sprendimu įvartis buvo atšauktas dėl nuošalės.

Rumunams pradėjus galvoti apie tai, kaip išlyginti rezultatą, atsivėrė erdvės Nyderlandų komandos atakoms. Prie Florino Nitos vartų kas kelias minutes kildavo pavojingi momentai.

Sužaidus 83 minutes Gakpo įspūdingai įsiveržė į baudos aikštelę ir padėjo kamuolį ant lėkštutės Donyellui Malenui – 2:0.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Rumunijos komanda gavo teisę kelti kampinį. Viskas baigėsi greita varžovų kontrataka ir Malenas įtvirtino savo dublį, o komandos pergalę – 3:0.

Nyderlandų futbolininkai kamuolį rungtynėse kontroliavo 61 proc. žaidimo laiko. Link vartų jie atliko net 24 smūgius, iš kurių į vartų plotą skriejo 6.

Austrai laimę bandė 5 kartus, 2 iš jų į vartų plotą. Nyderlandų komanda kėlė 13 kampinių, Rumunijos – 4.

Pasidalinti