Lietuvės pirmą kartą istorijoje triumfavo Baltijos moterų čempionate

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Lietuvos atstovės pirmą kartą istorijoje triumfavo Baltijos moterų ledo ritulio čempionate. Hockey.lt nuotr

Lietuvos rinktinės kandidačių pagrindu sudaryta komanda triumfavo Baltijos moterų ledo ritulio čempionate.

Antrose finalo rungtynėse lietuvės 6:1 nugalėjo čempionato favoritę „Laima“ ekipą ir pirmą kartą iškovojo Baltijos moterų ledo ritulio nugalėtojų titulą. Latvėms apskritai tai buvo pirmasis nesėkmingas pasirodymas jų komandos istorijoje: iki tol jos buvo laimėjusios visus Latvijos ir Baltijos moterų čempionatus.

Rungtynes Lietuvos ekipa pradėjo itin sėkmingai jau trečiąją minutę įsiverždama į priekį. Daugumoje varžovų zonoje ritulį perėmusi Viltautė Jasinevičiūtė perdavė jį Klarai Miuller, o ši atidarė Lietuvos rinktinės įvarčių sąskaitą (02:54, rez. perd. V. Jasinevičiūtė).

Įpusėjus kėliniui tas pats duetas pelnė ir dar vieną įvartį. Šį kartą reidą atliko jau K. Miuller, kuri asistavo ritulį vienu lietumu į vartus siuntusiai V. Jasinevičiūtei (13:34, rez. perd. K. Miuller).

Taip pat sėkmingai šios žaidėjos žaidė ir antrajame kėlinyje. Iš pradžių V. Jasinevičiūtė mažumoje (23:52), o vėliau ir K. Miuller žaidžiant daugumoje gražiais įvarčiai padvigubino lietuvių pranašumą.

Latvėms savo įvartį pavyko pelnyti gavus progą dvigubai kiekybinei persvarai, po Hannos Štrause pasiųsto ritulio į vartus. Visgi, dar antrajame kėlinyje lietuvės susigrąžino keturių įvarčių pranašumą. Po kelių metimų ritulys galiausiai pasiekė Vaiva Rastenytę, o ši nieko nelaukdama pasiuntė jį į vartus.

Trečiajame kėlinyje lietuvių persvarą įtvirtino dar vieną puikų įvartį pelniusi K. Miuller.

Po rungtynių buvo apdovanotos ir geriausios čempionato žaidėjos. Rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo Miuller, MVP titulas įteiktas Maleckienei.

Pasidalinti