Krepšinio specialistai mato Radzevičių liekant Ispanijoje: „Į Lietuvą dar spės grįžti“

O, Sportas!
Autorius
5 min skaitymo trukmė
Gytis Radzevičius. BNS nuotr.

Į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovyklą Birštone atvykęs Gytis Radzevičius apie savo karjeros ateitį nekalba ir ragina palaukti oficialių žinių ir jo šį sezoną atstovautos Vitorijos „Baskonia“ komandos.

Pastarojo sezono eigoje iš Vilniaus „Ryto“ į Eurolygoje rungtyniaujančią Ispanijos komandą persikėlęs Radzevičius garantuotą sutartį su baskų klubu turėjo tik iki šio sezono pabaigos. Apie tai, kad krepšininkas iš Lietuvos Vitorijoje neliks pranešė klubo sporto direktorius Felixas Fernandezas.

Eurolygoje lietuvis sužaidė 25 mačus, iš kurių 24 pradėjo startiniame komandos penkete. Per nepilnas 18 minučių rinko po 4,7 taško, 2,4 atkovoto kamuolio ir 5 naudingumo balus.

Ispanijos pirmenybėse skaičiai buvo panašūs – 4,8 taško ir 3,1 sugriebto kamuolio per nepilnas 19 minučių.

Martynas Gecevičius įsitikinęs, jog realu ir toliau matyti Radzevičių rungtyniaujantį Ispanijoje, tik kitoje komandoje, nes tokia praktika ten itin populiari.

„Gali būti daugiau tų variantų, bet aš manau, kad labiausiai tikėtinas variantas, nes žinau kaip Ispanijoje vyksta – pamato tuos žaidėjus ir kitos komandos išgraibsto. Ten yra tų komandų, kur gali normalius pinigus mokėti. Nenustebčiau, jei gautų pasiūlymą iš žemiau esančios Ispanijos komandos.

Ten labai mėgsta, kai rimtose komandose kažkam nepaeina, pasiima kiti. Manau, labai tikėtinas variantas, kad Ispanijoje gautų pasiūlymų. Taip, ne kosminis buvo žaidimas, bet visi supranta, kur žaidė, kokia rolė“, – laidoje „O, Sportas!“ kalbėjo Gecevičius.

Gecas neatmetė ir ilgamečio „Ryto“ žaidėjo grįžimo į Lietuvos sostinę, tačiau tai reikštų legionieriaus karjeros pabaigą.

„Į „Rytą“, aišku, smagu būtų, jei grįžtų. Bet nežinau, ar jam yra ko į „Rytą“ grįžt, kai išvažiavo dabar į užsienį. Aišku, jei gautų iš „Ryto“ tokį patį pasiūlymą ir pats norėtų grįžti namo… Bet tada jau grįžti baigti karjeros. Po dar metų ar dvejų „Ryte“ į užsienį jau nebeišvažiuosi. Klausimas, ko jis nori. Bet nebūčiau nustebęs, jei gautų darbelį Ispanijoje. Ten labai stebi užsieniečius, kurie žaidžia vietoje.

Čia kiekvienam labai asmeniškai. Nežinau, ar jam patiko tam užsieny su tokia role. Manau, kad jei metus ar dvejus pažaistų Ispanijoje, tai spėtų dar grįžti ir į Lietuvą.“

Krepšinio trenerį bei analitiką Mindaugą Brazį apskritai nustebino baskų sprendimas nepasilikti lietuvio, nes paskirtoje rolėje Radzevičius nelabai ir turėjo galimybių pademonstruoti kažką daugiau.

„Nelabai įsivaizduoju, ko jie iš jo daugiau tikėjosi. Ėmė kaip rolės žaidėją, tą rolę paskyrė, jis tą rolę ir atbuvo. Gal jie braižą nori keisti. Ta Galbiati sistema yra panaši kaip mes su Magro „vilkuose“ žaidėm. Ten tave paleidžia į tą sistemą, sukasi su kamuoliais tie kūrėjai, o tau – kas lieka. Nukris koks metimas laisvas, tai tu jį išsimesi, bet ant tavęs niekas specialiai nežaidžia. Gali dar kamuolį mėginti atsikovoti puolime. Jei tas nepavyksta, tai ir pralakstai tas minutes su keliais taškais. Tavo rolė yra gynybinė. Bet gal jie norės ką keisti, nes sezonas nebuvo sėkmingas“, – kalbėjo treneris.

Brazys įsitikinęs, kad „Rytas“ turėtų dėti visas pastangas, siekiant susigrąžinti komandos veidu buvusį žaidėją, tačiau nebuvo toks įsitikinęs, ar to norės pats Radzevičius.

„Rytas turėtų daryti viską, kad jį susigrąžintų. Matėme, kokios problemos buvo „Ryte“, kai jis išvyko. Matomai, jis daug dalyku viduje darė teisingai. Buvo komandos veidas ir kėlė visą kovingumą ir chemiją. Iš „Ryto“ pusės būtų logiška bandyti jį susigrąžinti.

Jam sutinku, kad reikėtų dar pabandyti užsienyje. Jis padarė tą pirmą žingsnį, išvažiavo. Nežinau, ar Eurolygoje galėtų kas pasiūlyti, bet jei kur Ispanijoje plius tarptautiniame turnyre, tai būtų labai geras variantas. Čia jis bet kada spės grįžti.

Gaila, kad neužsikabino. dar būtų metai, kažkokios sėkmingos atkarpos ir galėtų likti toje Eurolygoje. Gavo tokį nedidelį šanselį, kuris nebuvo iki galo tikras. Nebuvai iki galo pajungtas į sistemą, pabėgiojai, kažkas nepakrito ir dabar yra abejonė ar esi to lygio žaidėjas. Gaila, kad taip atsitiko su juo. Jis galėtų Eurolygoje būti tuo rolės žaidėju, o apatinėse komandose – tai tikrai“, – Radzevičiaus galimybėmis neabejojo Brazys.

Pasidalinti