Kontrakto situaciją nušvietęs Motiejūnas – apie rinktinės jaunimą ir Grigonio viliones

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Donatas Motiejūnas (FIBA nuotr.)

Su Domantu Saboniu naują rinktinės centrų duetą sudarysiantis Donatas Motiejūnas artėjančio olimpinės atrankos turnyro kontekste galvoja tik apie vieną tikslą: pirmą savo kartą olimpinėse žaidynėse.

Motiejūnas iš visų rinktinės narių prie nacionalinės komandos prisijungė vėliausiai: nors Prancūzijos čempionato finalo serijoje „Monaco“ komandai nepadėjo dėl čiurnos traumos, į Lietuvą aukštaūgis vis tiek atvyko tik po trofėjaus atsiėmimo.

„Pirmomis dienomis labiausiai jautėsi psichologinis nuovargis. Čempionatas buvo ilgas, pabaigėme sezoną likus penkioms dienoms iki rinktinės. Bet kai įsivažiuoji, sugrįžta teigiamos emocijos. Žaisti už rinktinę – didžiulė garbė. Tikrai smagu matyti tiek daug seniai regėtų veidų. Dabar tas emocinis nuovargis pasimiršęs“, – teigė Motiejūnas.

Šį sezoną Eurolygoje 8,8 taško, 3,4 atkovoto kamuolio ir 10,1 naudingumo balo rinkęs 33-ejų žaidėjas pasidalino ir naujienomis apie kontrakto su „Monaco“ situaciją.

„Situacija turi išsispręsti iki liepos 14 dienos. Žiūrėsime, kaip bus. Yra visokių variantų. Galimai liksiu, bet jeigu iki 14 dienos nesulauksiu susitarimo, greičiausiai reikės ieškoti kažko kito, – atviravo Motiejūnas. – Bet mano mintys dabar ne ten. Papulti į olimpiadą yra mano tikslas, nes ten dar nesu buvęs. Karjeros pabaigoje norėtųsi įgyvendinti šią svajonę, o jeigu dar pavyktų kažką laimėti, išvis būtų svajonės išsipildymas. Dėl to čia visi ir esame. Manau, kad tikrai nebus problemų žaisti kartu, nes visi jau yra patyrę. Manau, kad užteks kelių rungtynių, kad susižaistume.“

– Šį kartą rinktinėje nėra Jono Valančiūno. Ar treniruotėse jaučiasi jo trūkumas?

– Jono tikrai niekas nepakeis. Jis yra kapitonas ir mūsų rinktinės vedlys, pagrindinis žmogus, eilę metų rodęs pavyzdį, kaip reikia atstovauti rinktinei ir pasiaukoti. Jo tikrai trūks. Stengsimės, kovosime ir darysime viską, kad patektume į olimpiadą, o ten jau lauksime Jono.

– Kaip su kapitono pareigomis sekasi tvarkytis Mindaugui Kuzminskui?

– Viskas gerai. Mindaugas irgi yra tikras rinktinės veteranas ir patriotas. Manau, kad jis pelnytai paskirtas kapitonu.

– Rinktinėje yra keletas jaunų aukštaūgių: Ąžuolas Tubelis, Motiejus Krivas. Kaip sekasi jiems perduoti patirtį?

– Stengiamės kalbėti, rodyti pavyzdį. Auga tikrai talentinga karta, tikrai rodysianti įspūdingą krepšinį. Turi daug talento, daug energijos, stiprius kūnus. Belieka tik pasidžiaugti, kad rinktinėje auga tokie žaidėjai.

– Yra gandų dėl Atėnų „Panathinaikos“. Marius Grigonis nekvietė prisijungti?

– Kvietė. Sakė, kad pamatyčiau ko nematęs. Variantų yra ne vienas ir ne du. Žiūrėsime, kaip viskas susidėlios, bet dabar šitais dalykais neapkraunu galvos. Šiuo metu jie yra antraeiliai. Dabar galvoje tik už 10 dienų prasidėsiantis atrankos turnyras, kurį privalome laimėti.

– Kaip vertinate Mike’o Jameso susitarimą su „Monaco“ net trejiems metams?

– Džiugu, jis to tikrai nusipelnė. Mike’as šiemet buvo tikras lyderis, patobulėjo ir psichologiškai, pasikeitė kaip žmogus. Džiugu matyti jo virsmą. Prieš tai buvo problemų viename, kitame klube. Į karjeros galą matosi, kad yra subrendęs ir kaip žaidėjas, ir kaip žmogus. Šiais metais jis žaidė kosmiškai gerai.

– Ko tikitės iš slovėnų ir ar neliūdna, kad neteks susitikti su Luka Dončičiumi?

– Draugiškos rungtynės, slovėnai yra labai fiziška komanda, prijungė Joshą Nebo, kuris pridės dar daugiau to fiziškumo. Žemaūgiai yra gerai pataikantys, staigūs ir individualiai stiprūs. Dončičiaus nėra, bet tai vis tiek yra labai geras varžovas ritmo įgavimui. Pasižiūrėsime ir įsivertinsime save. Laiko nėra daug, kad žaidėjai susijungtų į vieną kumštį. Reikės pažiūrėti, kas su kuo geriausiai lips.

– Eurolygą pastarosiomis dienomis drebina perėjimai. Ar kažkas nustebino?

– Nelabai. Eurolygoje, jei pastebėjot, tokie dalykai yra priimtini. Retai žaidėjai užsistovi vienoje komandoje. Vadovai ieško būtent tų žaidėjų, kurie galėtų padėti komandoms, tad buvo tikrai galima nuspėti, kad daug komandų ieškos naujų žaidėjų

Pasidalinti