Ketvirtajame kėlinyje spurtavęs „Rytas“ išvargo pergalę Kėdainiuose

Ąžuolas Tubelis. Betsafe-LKL nuotr.

Ketvirtą pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė titulą ginantis Vilniaus „Rytas“.

Sekmadienio vakarą Giedriaus Žibėno auklėtiniai po atkaklios kovos 93:83 palaužė be pergalių liekantį Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.

Vilniečiai rungtynes pradėjo 4 taškais be atsako, tačiau šeimininkai neleido atitrūkti bei greitai perėmė iniciatyvą ir po Amito Ebo penkių taškų iš eilės „Nevėžis“ pirmavo 22:15. Antrojo kėlinio pradžioje Margirio Normanto vedamas „Rytas“ galiausiai persvėrė rezultatą (33:32), bet kėdainiečiai neleido varžovams nutolti. Rezultatyvi pirmoji rungtynių pusė baigėsi svečiams pirmaujant 53:48, o Kėdainių ekipos lyderis Ebo vien per pirmuosius du kėlinius jau buvo pelnęs 20 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje Steveno Enocho taškai suteikė „Rytui“ 9 taškų pranašumą (57:48), bet šeimininkai neleido atitolti (59:61) ir prieš lemiamas 10 minučių atsilikinėjo 71:73. Lemiamą šturmą svečiai suorganizavo ketvirtojo kėlinio metu, kuomet ketvirčio viduryje spurtavo 8:0 ir įgijo dviženklę persvarą (85:75), kurią vilniečiai sėkmingai išlaikė iki mačo pabaigos.

Nugalėtojų gretose dvigubu dubliu pasižymėjo Savionas Flaggas. Amerikietis per 24,5 minutės pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus. 14 taškų pridėjo Margiris Normantas, 13 – Jayvonas Gravesas.

Kėdainių ekipoje ryškiausiai spindėjo 26 taškus ir 7 rezultatyvius perdavimus surinkęs Amitas Ebo.

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 26 (7 rez. perd., 8 kld., 4/9 trit.), Fahrudinas Manjgafičius 11, Vitalijus Kozys, Ignas Vaitkus ir Josephas Girardas – po 9.

„Rytas“: Savionas Flaggas 18 (11 atk. kam.), Margiris Normantas 14, Jayvonas Gravesas 13, Stevenas Enochas 10 (7 atk. kam.), Ąžuolas Tubelis ir Gytis Radzevičius – po 9.