Kas gali perimti rinktinės vairą iš Maksvyčio?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis, Giedrius Žibėnas, Andrea Trinchieri. osportas.lt foto montažas

Nesėkme Lietuvos krepšinio rinktinei baigėsi antrasis olimpinis ciklas iš eilės.

Nacionalinės komandos laukia neišvengiami pokyčiai. Neabejojama, kad savo darbo su vyrų rinktine nebetęs Kazys Maksvytis.

Jo vadovaujama šalies nacionalinė komanda Europos pirmenybėse 2022 metais užėmė 15-tą vietą, o 2023 metų Pasaulio čempionate liko šešta, o šiemet nesugebėjo prasibrauti į olimpines žaidynes.

Lietuvos krepšinio federacijos vadovų laukia didelis galvos skausmas, ieškant kam patikėti rinktinės vairą. Geriausiai vertinamas Lietuvos krepšinio treneris Šarūnas Jasikevičius darbuojasi Eurolygoje, o Dainius Adomaitis – tolimojoje Japonijoje, tad jų kandidatūros, tikėtina, net nebus svarstomos.

Jei LKF nenuspręs keisti krypties ir nacionalinės komandos vairui nepatikės užsieniečiui, tada realiausiai skamba Giedriaus Žibėno kandidatūra.

Dar praėjusių metų pabaigoje Vilniaus „Ryto“ komandos strategas buvo paskirtas rinktinės vyriausiuoju treneriu FIBA languose. Vis tik 40-metis krepšinio specialistas šioje pozicijoje nedebiutavo, nes darbo Kauno „Žalgiryje“ netrukus neteko Maksvytis.

Krepšininkas Martynas Gecevičius tikino, kad tai yra didelė Lietuvos krepšinio problema. Aukšto lygio trenerių šalyje tiesiog nėra.

„Lietuvoje sunku su treneriais. Aš visų prašau, išėmus Šarą, išvardinti tris gerus trenerius, kurie galėtų būti kandidatais treniruoti Lietuvos rinktinę. Dar nesu sutikęs žmogaus, kuris išvardintu tris.

Minimi kartais Kurtinaitis ar Kemzūra, bet nėra šansų, čia jau praeitas etapas. Po Šaro ir Adomaičio yra tarpas. Žibėnas? Na taip, gal ir vertas šanso. Bet ar rinktinė yra ta vieta, kur treneriai turi gauti šansus?

Labai bus įdomu pamatyti. Sprendimo vis tiek reikės pakankamai greitai, nes atrankos ir panašiai. Reikės ruoštis ir žaidimą keisti, darbo tikrai bus. Iš dabartinio štabo aš nematau nieko, apart Žibėną, jeigu suteiks jam šansą.

Klausimas tada, ar jis lieka –„Ryte“. Ar vėl per dvi kėdes turim trenerį? Kazys pabandė ir pamatėm, kuo baigėsi.“

Sprendimų reikės greitų, nes dar šiemet, lapkričio pabaigoje Lietuvos rinktinės du kartus stos į kovą su Šiaurės Makedonijos komanda atrankoje į 2025 metų Europos krepšinio čempionatą.

Pasidalinti