Kaip baigsis Evanso ir „Olympiacos“ istorija?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Užsienio žiniasklaidoje jau gana seniai trimituojama, jog Kauno „Žalgirio“ komandos lyderis Keenanas Evansas turi tapti Pirėjo „Olympiacos“ komandos dalimi, tačiau prieš kelias dienas amerikiečio patirta trauma scenarijų keičia iš esmės.

Pasak „Gazzetta.gr“, „Žalgirio“ lyderis su Pirėjo „Olympiacos“ klubu yra sudaręs preliminarią bendradarbiavimo sutartį, tačiau ji toli gražu nėra tolygi oficialiam ir galutiniam kontraktui.

Jį sudarinėti klubui ir žaidėjui būtų nelegalu, kadangi Evansas turi tebegaliojančią sutartį su „Žalgiriu“. Preliminari sutartis neturi rimto teisinio pagrindo ir daugiau yra tiesiog ant popieriaus lapo įrašytas abiejų pusių susitarimas.

Jame nurodyta, jog Evansas negali pradėti kalbėtis su kitais klubais ar keisti kontrakto sąlygų, liečiančių finansinį atlyginimą arba kontrakto trukmę.

Šių sąlygų iš savo pusės negali keisti ir klubas.

Pasak graikų, Evanso santykiuose su „Olympiacos“ po prieš „Lietkabelį“ patirtos traumos egzistuoja keli scenarijai:

Pirmasis scenarijus: 27-erių gynėjo trauma nutrauks bet kokius susitarimus. „Olympiacos“ pradės į Evanso panašaus žaidėjo paieškas, o pats žaidėjas taps laisvuoju agentu ir galimai tokiu liks iki pat vasario perėjimų lango.

Antrasis scenarijus: „Olympiacos“ užmegs naujas derybas su Evansu ir siūlys jam pasirašyti naują kontraktą su mažesniu atlyginimu, kuris, kaip skelbta anksčiau, būtų buvęs 1,7 mln. eurų per sezoną. Graikų klubas Evansui galėtų nubrėžti savo norimus tikslus, kuriuos pasiekus antroje sezono dalyje amerikiečiui būtų privaloma pasiūlyti kontrakto pratęsimą už anksčiau susitartą sumą.

Pagal šį susitarimą „Olympiacos“ prarastų mažiau pinigų bei išsaugotų žaidėją, kuris jau yra įrodęs, kad gali sėkmingai sugrįžti po sunkios traumos bei iškart imtis lyderystės.

Žaidėjas tokiu atveju jaustų „Olympiacos“ suteikiamą saugumą, tęstų reabilitaciją ir būtų stipriai motyvuotas sugrįžti į aikštelę geriausios savo versijos. Negana to, reabilitacijos metu jam taip pat būtų mokamas atlyginimas.

Trečias scenarijus: abi komandos laikosi preliminaraus susitarimo, tačiau tokia baigtis, pasak „Gazzetta.gr“, yra praktiškai neįmanoma.

Ketvirtas scenarijus: „Žalgiriui“ pasiūlyti naują sutartį Evansui, kaip Kauno klubas tai padarė gynėjui nusitraukus Achilo sausgyslę.

Pasidalinti