„Žalgirio“ sprendimas dėl Evanso: „Privalo siūlyti kontraktą, nėra klausimų“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Keenanas Evansas (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė „Betsafe-LKL“ finalą, bet už tai sumokėjo bene didžiausią įmanomą kainą.

Didžiąją praėjusio sezono dalį dėl Achilo sausgyslės traumos praleidęs komandos lyderis Keenanas Evansas vėl patyrė itin sudėtingą traumą.

Pagal pirmines prognozes amerikietis be krepšinio turės praleisti nuo 6 iki 8 mėnesių. Iki nelemto epizodo buvo aišku, kad Kauno komandos gerbėjų širdis pavergęs Evansas po LKL finalų su „Žalgiriu“ atsisveikins.

Vienu iš pagrindinių Eurolygos grandų taikinių buvęs Keenanas turėjo pasirašyti įspūdingos vertės kontraktą. Žalgiriečių viltys išlaikyti savo vedlį Kaune neatrodė realios. Antrame sezone paeiliui patirta itin sunki trauma grąžina „Žalgirį“ į lygiavertę konkurencinę kovą dėl Evanso parašo.

Krepšinio treneris Tomas Purlys tikina, kad krepšininko situacija yra dar sudėtingesnė nei buvo po pirmosios traumos, o vėl grįžti į aukščiausią lygį bus dar sunkiau. Tačiau Purlys nedvejoja – „Žalgiris“ tiesiog privalo Evansui siūlyti naują sutartį.

„Šį kartą grįžimas gali būti sunkesnis. Centro puolėjams būna lengviau, nes jiems nereikia daryti šoninių judesių. Kelio raiščiai lemia tuos šoninius judesius, kas Evanso žaidime yra labai svarbu.

Tai yra antra trauma per trumpą laiką. Psichologiškai tai yra labai sunku.

Bet Evansas ne tik žaidėjas, bet ir labai pozityvi asmenybė. „Žalgiris“ privalo siūlyti kontraktą, net klausimų nėra. Gal jis blogesnės formos grįš, bet 100 procentų turi siūlyti. Tu negausi vis tiek tokio kito žaidėjo, koks Evansas galėtų grįžti po traumos. Už tokius pinigus, kokius jis po šios traumos kainuotų.

Aišku, čia jau laukti jo reikėtų po antros traumos. Yra skirtumas su pirma trauma. Ta rizika, kad jis nebegrįš toks geras, dabar yra didesnė.“

Paneigęs daugelio skeptikų prognozes, Achilo traumą išsigydęs Evansas nepraleido nei vienų sezono rungtynių Eurolygoje ir rinko po 17,3 taško ir 18,3 naudingumo balų. Iš toli amerikietis atakavo 43,5 proc. taiklumu.

Pasidalinti