Dešimtuke finišavęs Žala: „Važiavom kaip baba į bažnyčią“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Vaidotas Žala (Arijus Racing nuotr.)

Priešpaskutinę dieną šių metų Dakaro ralyje organizatoriai dalyviams užtaisė itin sudėtingą iššūkį. Daugiau nei 400 sportinių kilometrų driekėsi tomis pačiomis apylinkėmis, kaip ir praėjusių metų antrasis greičio ruožas – tai itin akmeningos vietovės, negailestingos net ir pačioms tvirčiausioms padangoms.

„Arijus X-raid“ komandos pilotas Vaidotas Žala, tuo tarpu, į finišą grįžo ant tų pačių ratų, kuriais ir startavo: „Šiandien turbūt vienintelė maloni dienos dalis yra ta, kad neprapylėm nei vienos padangos. Aišku, dalinai dėl to, kad važiavom kaip baba į bažnyčią. Trys ketvirtadaliai trasos buvo dulkėse, ilgą laiką De Villiersas buvo priekyje, o jis saugo savo poziciją. Ir viskas – lenkti nėra kur, aplink vien akmenys.“

Sportininkas pasakojo, kad per visą maršrutą matė ne vieną šalia trasos sustojusį sportininką, bet ekipažui pavyko pasiekti finišą be jokių pažeidimų automobiliui ar padangoms. Žala juokavo, kad iki pilnos laimės betrūko tik radijo.

Pasirinkta važiavimo strategija ekipažui leido šiandien užkopti net į aštuntą automobilių įskaitos poziciją, nuo lyderio Chicherito atsilikus vos 15 minučių. Antroje vietoje šiandien finišavo De Mevius, trečias liko Sainzas, užtikrintai stovintis pirmas bendroje Dakaro ralio įskaitoje. Benediktui Vanagui pavyko užfiksuoti 16 poziciją.

Rytoj laukia paskutinė šių metų Dakaro diena. Kilpinis ruožas startuos ir finišuos Yanbu uostamiestyje, o sportininkams iki finišo arkos reikės įveikti 328 kilometrus, iš kurių 175 sudarys greičio ruožas. Organizatoriai neslepia, kad šis etapas bus gerokai lengvesnis nei praėję, tačiau įspėja sportininkus neatsipalaiduoti kol nekirsta finišo linija.

„Arijus X-raid“ medžiaga:

Pasidalinti