Istorinis Bellinghamo pasirodymas ir minimali Anglijos rinktinės pergalė prieš serbus

Jude'as Bellinghamas (Scanpix nuotr.)

Jude’as Bellinghamas įsirašė į futbolo istorijos metraščius ir atvedė Anglijos rinktinę į pergalę prieš serbus Europos čempionato rungtynėse.

Garetho Southgate’o auklėtiniai Gelzenkirchene 1:0 palaužė Serbijos rinktinę ir C grupėje įsitvirtino pirmoje vietoje.

Kitose grupės rungtynėse Danijos futbolininkai sužaidė 1:1 su slovėnais.

Jau 13-tą susitikimo minutę po Bukayo Saka perdavimo iš dešinės smūgiu galva šansų varžovų vartininkui nepaliko Bellinghamas.

Su Madrido „Real“ Čempionų lygoje neseniai triumfavęs futbolininkas vien pasirodydamas šiose rungtynėse įsirašė į Europos futbolo metraščius. 20-metis žaidėjas tapo pirmuoju Europos futbolininku, kuris sudalyvavo trijuose didžiuosiuose turnyruose, nesulaukęs 21-erių metų amžiaus.

Kiek aktyvesni pirmajame kėlinyje buvo anglai, bet pavojingesnių momentų nebesusikūrė ir jie.

Antrasis kėlinys prasidėjo gana vangiai. Serbai pradėjo daugiau kontroliuoti kamuolį, tačiau nieko pavojingo sukurti nesugebėjo. Jų atakos nutrūkdavo paskutinėse stadijose, užtikrintai žaidžiant Anglijos rinktinės gynėjams.

Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių Harry Kane’as sudrebino varžovų vartų skersinį. Už poros minučių jau po tolimo serbų šūvio Jordanas Pickfordas gelbėjo savo komandą.

Tai buvo paskutinės komandų progos rungtynėse.

Serbai rungtynėse atliko 6 smūgius, anglai – 5. Southgate’o auklėtiniai kamuolį kontroliavo 53 procentus laiko.

Kitas rungtynes abi ekipos žais birželio 20 dieną. Anglai susikaus su Danijos futbolininkais, serbai – su slovėnais.