Istorija: „Manchester City“ ketvirtą kartą iš eilės tapo Anglijos čempione

„Manchester City“ ketvirtą kartą iš eilės tapo čempione. premierleague.com nuotr.

„Manchester City“ komanda 3:1 nugalėjo „West Ham United“ futbolininkus ir ketvirtus metus iš eilės tapo Anglijos čempionais. Tokio rezultato iki šiol nė vienai komandai per visą lygos istoriją nepavyko pasiekti.

Paskutinę pirmenybių dieną dėl titulo kovojo ir Londono „Arsenal“, kurie namie 2:1 nugalėjo „Everton“ komandą, tačiau Pepo Guardiolos auklėtiniai buvo savo likimo kalviai ir sužaidė užtikrintai.

Jau antrą rungtynių minutę nuostabiu smūgiu Philas Fodenas išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Philo Fodeno įvartis.

18 susitikimo minutę Fodenas padvigubino rezultatą. Iš viso geriausias sezono Anglijos čempionato žaidėjas šį sezoną pelnė 21 įvartį.

Besibaigiant pirmam kėliniui Mohammedas Kudusas taip pat puikiu smūgiu sušvelnino atsilikimą.

Tačiau 59 minutę dviejų įvarčių pranašumą atstatė Rodri.

„Sunku apsakyti žodžiai ką šiandien pasiekėme. Nei viena komanda iki šiol to nepadarė. Matote ką tai reiškia mums ir fanams. Visus metus dirbome dėl šios akimirkos. Šis titulas reiškia šiek tiek daugiau. Nes mes pirmi tai padarėme.“ – titulu džiaugėsi Fodenas.

„Mancehster City“ iš viso surinko 91 tašką ir užėmė pirmą vietą. „Arsenal“ su 89 taškais liko antroje vietoje. Trečioje vietoje su 82 taškais liko „Liverpool“. Vietą čempionų lygoje užsitikrino ir ketvirtą vietą užėmusi „Aston Villa“.

Penktoje vietoje sezoną baigė „Tottenham Hotspur“. Šeštą vietą užėmė pergalę 2:1 paskutiniame ture pasiekusi „Chelsea“ ekipa.