Jokičiaus trigubas dublis atvedė „Nuggets“ į pergalę po pratęsimo

Nikola Jokičaius prieš Chrisą Paulą. Scanpix nuotr.

Kalėdinį NBA vakarą netrūko intriguojančių mačų, tačiau pats įspūdingiausias užfiksuotas Denveryje, kur Nikolos Jokičiaus vedama „Nuggets“ (21-11) 128:125 po pratęsimo palaužė Fynikso „Suns“ (19-15).

Jokičius įsirašė 83-ią trigubą dublį karjeroje – 41 taškas, 15 atkovotų kamuolių ir 15 rezultatyvių perdavimų.

„Nuggets“ aštuntą kartą dalyvavo „NBA Kalėdų klasikoje“ ir iškovojo vos antrą pergalę. Pirmą kartą Denveris tokiose rungtynės laimėjimu džiaugėsi 1994 metais.

Aikštės šeimininkai atsiliko didžiają rungtynių dalį, tačiau pačioje pabaigoje su Jamalo Murray dėjimu išplėšė pratęsimą. Per papildomą laiką Denverio komandą pergalei įkvėpė galingas Aarono Gordono dėjimas, kuris įskaitytas buvo tik po peržiūros.

Gordonas prie pergalės pridėjo 28 taškus, Murray 26.

Gordonas ir Jokičius pagerino brazilo Nene rekordą pasiektą su „Nuggets“ 2010-11 sezone. Abu krepšininkai dabar jau 23-iose rungtynėse iš eilės pataiko daugiau nei 50 procentų metimų iš žaidimo.

„Suns“ komanda jau penktą rungtynių minutę liko be savo vieno lyderių Devino Bookerio. Po traumos sveikstantis gynėjas vėl pajuto kirkšnies skausmus ir daugiau į aikštę nebegrįžo.

Prieš savaitę Bookeris į „Pelicans“ krepšį sumetė 58 taškus, o šį sezoną vidutiniškai rungtynėse pelno po 28.

Bookeris per karjerą yra pataikęs 1045 tritaškius. Atlikęs dar septynis tikslius tolimus metimus jis „Suns“ daugiausiai pataikiusių tritaškių metikų sąraše pralenks Steve‘ą Nashą ir pakils į pirmą vietą.

„Suns“ žaidė dar be dviejų traumuotų svarbių krepšininkų – Camerono Payne‘o, Camo Johnsono.

Traumuotą lyderį sėkmingai pakeitė Landry Shametas. Jis surinko 31 tašką ir pakartojo savo rezultatyvumo NBA rekordą. Deandre Aytonas surinko 22 taškus ir 16 atkovotų kamuolių. Galingą dvigubą dublį pelnė ir Chrisas Paulas – 17 taškų ir 16 rezultatyvių perdavimų.

Kitas rungtynes „Nuggets“ žais su Domanto Sabonio atstovaujama Sakramento „Kings“.