Ispanų fiesta Katare: 7 įvarčiai ir 18-mečio pasiekimai

Gavi ir Alejandro Balde (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Ispanijos rinktinė daugiau nei užtikrintai pradėjo kovas pasaulio futbolo čempionate.

Luiso Enrique auklėtiniai 7:0 suvarpė Kosta Rikos vienuolikę.

Ispanai po šių rungtynių tapo E grupės lyderiais. Pirmajame šios grupės mače Japonija pateikė staigmena 2:1 nugalėdama Vokietiją.

Ši ispanų pergalė kol kas yra didžiausia šiame čempionate. Prieš tai solidžiausią laimėjimą pasiekė Anglija prieš Iraną (6:2).

11 min. taiklių šūvių seriją pradėjo „Leipzig“ atstovas Dani Olmo. 21 min. pasižymėjo Marco Asensio, 31 min. – Ferranas Torresas.

Po pertraukos ispanai toliau sau būdingai kontroliavo kamuolį, kūrė atakas, o 54 min. (Torresas) ir 74 min. (Gavi) tai virto įvarčiais.

18-metis Gavi tapo antru jauniausiu žaidėju, pelniusiu įvartį pasaulio čempionate. Dar jaunesni pasižymėjo 17-metis brazilas Pele bei 20 dienų už Gavi jaunesnis meksikietis Manuelis Rosasas.

Be to, Gavi tapo jauniausiu Ispanijos žaidėju, išbėgusiu į aikštę pasaulio pirmenybėse.

90 min. įvarčių fiestą pratęsė „Paris Saint-Germain“ atstovas Carlosas Soleras. 93 min. septintąjį įvartį mušė Alvaro Morata.

Ispanija kamuolį kontroliavo net 81 proc. laiko, atliko 16 smūgių (7 į vartų plotą). Kosta Rika per visą mačą nesugebėjo registruoti bent vieno smūgio vartų link.