Igno Urbono vedami „Ryto“ krepšininkai – jaunimo Čempionų lygos finale

Ignas Urbonas (championsleague nuotr.)

Vilniaus „Ryto“ komanda po dramatiškos kovos žengė FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyro finalą.

Vilniečiai išlipo iš 19-os taškų deficito ir 83:76 palaužė Aleksandrovaco „Igokea“ krepšininkus. Bosnijos ekipa laimėjo šį turnyrą pernai.

Rungtynių pradžioje vilniečiai neapsigynė nuo varžovų tolimų metimų ir greitų atakų. Sužaidus 6-ias minutes bosniai jau buvo įmetę net 22 taškus. „Rytas“ buvo surinkęs vos 8-is taškus.

Nesustabdomai varžovų gretose žaidė Ognjenas Radošičius, per pirmą kėlinuką surinkęs 14 taškų. Jo vedama „Igokea“ ketvirtį laimėjo 31:16.

Antrame ketvirtyje Andriaus Šležo auklėtiniai pagerino gynybą ir buvo priartėję iki 8-ių taškų. Vis tik kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė bosniai ir komandos ilsėtis išėjo šiems pirmaujant 49:35. Ši persvara galėjo būti didesnė, bet metimą aidint sirenai iš savo aikštės pusės pataikė Džiugas Remeikis.

Urbono vedami sostinės krepšininkai įpusėjus trečiam kėlinukui aptirpdė atsilikimą iki 9-ių taškų. Vis tik, didžiausia mačo žvaigždė puolime buvo Serbijos pilietybę turintis Radošičius. Jo vedama „Igokea“ vis susigrąžindavo dviženklę persvarą. Radošičius per tris kėlinukus suvertė 31 tašką.

Ketvirčio pabaigoje vėl savo žodį tarė Urbonas – surinko paskutinius 4-is kėlinuko taškus ir priartino savo komandą iki 7-ių taškų – 60:67.

Lemiama mačo atkarpa prasidėjo 6-iais Urbono taškais ir vilniečiai priartėjo 1 taško – 66:67. Įpusėjus kėlinukui Remeikis tritaškiu išvedė „Rytą“ į priekį – 73:70. Komandos daug klydo ir nepataikė baudų metimų, o likus žaisti dvi minutes Lietuvos komanda pirmavo 1 tašku – 75:74.

Tada 5 taškus iš eilės surinko Gantas Križanauskas ir vilniečiai atitrūko – 80:74. Varžovai palūžo ir Lietuvos komanda iškovojo pergalę.

„Ryto“ krepšininkai atkeršijo varžovams už pralaimėjimą praėjusių metų turnyro pusfinalyje.

Ignas Urbonas nugalėtojams surinko 25 taškus (10/12 dvit., 0/2 trit., 5/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei suklydo 5 kartus.

Križanauskas pridėjo 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, o Pauliaus Narvilo sąskaitoje – dvigubas dublis – 13 taškų ir 12 sugriebtų kamuolių.

Radošičius ketvirtam kėlinuke mėtė pro šalį ir mačą baigė su 33 taškais (7/17 dvit., 4/8 trit., 7/13 baud.).

„Rytas“ finale žais su Bursos „Tofas“ ir Stambulo „Galatasaray“ jaunimo komandų nugalėtojais.