Hiustono problema tapo 50 taškų įkratęs Dončičius, LeBronas lemiamoje atakoje pametė batą

Stopkadras

Pusšimtį taškų suvertusio slovėno Luka Dončičiaus atstovaujama Dalaso „Mavericks“ ekipa iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį „Mavs“ išvykoje 112:106 pranoko Hiustono „Rockets“ krepšininkus.

50 taškų pelnęs Dončičius buvo labai arti įspūdingo trigubo dublio, nes rungtynėse taip pat sugriebė 8 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Slovėnas 40+ rungtynių skaičiumi aplenkė prieš tai antroje vietoje komandoje buvusį Dirką Nowitzkį.

23-ejų puolėjui tai buvo antrosios 50 taškų rungtynės karjeroje, o rezultatyvesnis jis buvo tik praeito sezono akistatoje su „Clippers“, į kurios krepšį vasario 22 dieną įmetė 51 tašką.

„Jis dar kartą įrodė, kad yra geriausias žaidėjas pasaulyje, – Dončičius liaupses dalijo „Mavericks“ treneris Jasonas Kiddas. – Nežinau, ką daugiau apie jį pasakyti. Jis buvo neįtikėtinas.“

Po pirmų dviejų kėlinių „Mavs“ pirmavo 11 taškų (61:50), tačiau trečią ketvirtį pralaimėjo 34:20. Visgi paskutiniame kėlinyje 17 Dončičiaus taškų komandai vėl padėjo išsiveržti į priekį ir iš Hiusotono išsivežti pergalę.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Jabari Smithas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių. 23 tšk. pridėjo Jalenas Greenas, 19 – Alperenas Sengunas.

5 pralaimėjimus iš eilės patyrusi „Rockets“ ekipa Vakarų konferencijoje yra paskutinė, „Mavericks“ rikiuojasi 8 vietoje.

Nesėkmę Kūčių rytą patyrė Los Andželo „Lakers“ ekipa, po atkaklios kovos 134:130 nusileidusi Šarlotės „Hornets“ komandai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Hornets“ išsiveržė į priekį 12 taškų skirtumu (104:96), tačiau tuomet žodį tarė „Lakers“ lyderis LeBronas Jamesas. Puolėjas per paskutines 8 kėlinio minutes pelnė 18 taškų ir dvitaškiu išlygino rezultatą (130:130).

Tuomet „Hornets“ atsakė dvitaškiu, tačiau kitoje atakoje rezultatą vėl išlyginti galėjęs Jamesas verždamasis link krepšio pametė sportbatį, „Lakers“ prasižengė, o abi baudas pataikęs P. J. Washingtonas įtvirtino svečių pergalę.

Iš viso Jamesas rungtynėse pelnė 34 taškus, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 2 kamuolius.

Rezultatyviausiai „Hornets“ ekipoje žaidęs Washingtonas rungtynes baigė su 24 tšk., 5 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais.