Namų serija nutrūko: strigęs „Žalgiris“ nepavijo „Panathinaikos“

Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Keenanas Evansas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Iš milžiniško deficito kopęs Kauno „Žalgiris“ (6-5) sugerė pirmąjį šio sezono pralaimėjimą Eurolygos namų rungtynėse.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai, vienu metu atsilikinėję 19 taškų skirtumu, 67:81 nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (5-6) su Artūru Gudaičiu ir Mariumi Grigoniu.

„Žalgiris“ iki šių rungtynių buvo laimėjęs visus 4 namų mačus. Kaune krito Berlyno ALBA, „Barcelona“, Bolonijos „Virtus“ ir Milano „Emporio Armani“.

„Panathinaikos“ toliau ropščiasi iš Eurolygos dugno ir iškovojo 3 pergalę iš eilės.

Vangiai rungtynes pradėję žalgiriečiai greitai leido varžovams susikrauti solidų pranašumą. Jau po pirmojo ketvirčio PAO pirmavo 14 taškų (27:13).

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ toliau atrodė slogiai. Nors klaidų daug nebuvo, tačiau fatališkai nekrito metimai, iš kurių dauguma plojosi į lanko priekį. Vienu metu buvo pavykę sumažinti deficitą iki 10 taškų, bet galop į pertrauką išeita su 16 taškų skirtumu (28:44).

Nieko gero nežadėjo ir trečiojo kėlinio pradžia, kai „Panathinaikos“ pasiekė rekordinį pranašumą (47:28). Prie sienos priremtą „Žalgirį“ gelbėti ėmesi Keenanas Evansas, kuris per trečiąjį kėlinį suvertė 11 taškų, užkūrė spurtą 12:0, o į lemiamą 10 minučių atkarpą „Žalgiris“ išėjo su kovojamu deficitu (53:60).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams buvo pavykę prisiartinti dar labiau (58:62), tačiau PAO atkuto. Derricko Williamso ir Dwayne‘o Bacono individualus meistriškumas vėl sukrovė svečiams dviženklį pranašumą, o „Žalgiriui“ prisikelti nebepavyko.

Šeiminkams Evansas per 28 minutes surinko 18 taškų (2/6 dvit., 4/10 trit., 2/2 baudų), 5 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

Gudaitis per 9 minutes įmetė 4 taškus (2/3 dvit.), perėmė 1 kamuolį ir sukaupė 5 naudingumo balus.

Grigonis dėl patirtos traumos nežaidė. Spaudos konferencijoje PAO treneris Dejanas Radonjičius teigė, kad nugaros skausmus jutęs lietuvis dabar jaučiasi kur kas geriau.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas po 10, Ignas Brazdeikis 7.
„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 25, Dwayne’as Baconas 19, Nate’as Woltersas 11, Mateušas Ponitka 9, Georgios Papagiannis 6 (13 atk. kam.).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 13:27 „Panathinaikos“

2 min. (2:0): Ekipos apsikeitė tuščiomis atakomis, bet pirmieji po Kevarriuso Hayeso dėjimo atsidaro žalgiriečiai.
4 min. (4:4): Kol kas pasižymėję yra tik du žaidėjai. Jei reikėtų perfrazuoti rezultatą, tai būtų Hayesas 4:4 Derrickas Williamsas.
6 min. (6:14): Vangus „Žalgirio“ startas gynyboje. PAO sumetė 3 iš 5 dvitaškių, 2 iš 4 tritaškių ir rūksta į priekį. Maksvytis išlaukė televizinės pertraukėlės, kuri galbūt leis pabudinti auklėtinius.

7 min. (6:18): Sunku suprasti, kodėl dauguma „Žalgirio“ metimų plojasi į lanko priekį. Nuovargis negali būti faktorius, nes tai nėra dviguba savaitė. PAO pirmą kartą įgija dviženklį pranašumą.
8 min. (11:18): Šeimininkus bando užkurti tradiciniai herojai Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas. Jų 5 taškų atkarpa išprovokuoja „Panathinaikos“ pertraukėlę.
9 min. (11:25): Po pertraukėlės svečiai vėl kuriasi, o „Žalgiris“ miega. Pirmuosius savo taškus pelno Artūras Gudaitis, dar du prideda kitas buvęs žalgirietis Nate’as Woltersas, o įpykęs Maksvytis šaukia pasitarimą.
10 min. (13:27): Gudaitis idealiai iliustravo kaip „Žalgiriui“ trūksta jėgos po krepšiu, kai ten stovi Laurynas Birutis. PAO centras tiesiog jėga nepaliko šansų žalgiriečiui ir suvertė taškus.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 28:44 „Panathinaikos“

12 min. (16:31): Akivaidu, jog žalgiriečiams visiškai nesiklijuoja gynyba, tačiau ir puolimas nuvilia. Keenano Evanso tritaškis ką tik nutraukė šešių netaiklių metimų atkarpą, kai pro šalį svaidė Rolands Šmits, Edgaras Ulanovas, Ignas Brazdeikis.
16 min. (20:38): „Žalgiris“, atrodo, užsiliūlavo ant pagyrimų ir į šias rungtynes išėjo blogai nusiteikę. Padaryta nedaug klaidų (4), bet trūksta elementariausios kovos ir ryžtingumo veiksmuose. Reikia tikėtis, kad išvysime rungtynių su ALBA scenarijų, kai kauniečiai sėkmingai užbaigė antrą ketvirtį, o po to užsikūrė ir pasiėmė neįtikėtiną pergalę. Žinoma, tai padaryti bus labai sunku.
18 min. (25:38): Lopinėlis pozityvo ir emocijų Nemuno saloje. Brazdeikio tritaškis vainikuoja atkarpėlę, kuri leidžia kiek apkarpyti deficitą. Jei pavyktų į ilgąją pertrauką išeiti su vienženkliu skirtumu, tai jau būtų laimėjimas.
19 min. (28:42): Labai apmaudi įvykių seka. Po laisvą tritaškį prametė Šmits ir Cavanaugh, o kitoje aikštės pusėje kamuolį iš viršaus grūda Williamsas.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 7, Kevarriusas Hayesas 6, Keenanas Evansas 5, Edgaras Ulanovas ir Tyleris Cavanaugh po 3.
„Panathinaikos“: Dwayne’as Baconas 11, Mateušas Ponitka 7, Derrickas Williamsas 6… Artūras Gudaitis 4.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 53:60 „Panathinaikos“

22 min. (28:46): Jei ƒ„Žalgiris“ toliau mėtys pro šalį, svajonės apie pergalę taip pat išgaruos. „Panathinaikos“. Dar skaudžiau, jog graikai šeimininkus baudžia ne kažkokiais įspūdingais taktiniais sumanymais, o paprasčiausiu žaidimu vienas prieš vieną.
24 min. (34:47): Dar viena maža kibirkštėlė žalgiriečių žaidime, kai tritaškį pataiko Evansas. Tačiau tai neatperka katastrofinių „Žalgirio“ pataikymo skaičių – 6 iš 24 dvitaškių (25 proc.), 5 iš 18 tritaškių (27,8 proc.).
26 min. (36:54): Trūkt už vadžių, vėl iš pradžių. „Panathinaikos“ sukurpia atkarpą 7:2 ir siunčia nosis pakabinusį „Žalgirį“ į pertraukėlę.
28 min. (43:54): „Žalgirio“ fanai gauna progą užkurti pirtį varžovams. Evansas deda iš viršaus, o žalgiriečiai gaudo emocinę bangą, kuri gali išgelbėti rungtynes.
29 min. (48:54): Ponios ir ponai, Kauno „Žalgiris“ šį sezoną yra tiesiog nepalaužiamas. Trečiajame kėlinyje šeimininkai spurtuoja 12:0 ir verčia Radonjičių griebti už galvos.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 67:81 „Panathinaikos“

32 min. (58:62): Ketvirtąjį kėlinį atidaro Lukošiūno tritaškis ir Šmito dvitaškis.
33 min. (58:64): „Žalgiris“ praleidžia puikią progą dar labiau priartėti. Puolime Šmits apmaudžiai pametė kamuolį, o greitoje atakoje Baconas krauna iš viršaus. Vietoje -2 turime -6.
34 min. (61:70): Ulanovas pelno dvitaškį su pražanga, bet PAO atsako 4 taškais iš eilės.
38 min. (65:77): Williamso ir Wolterso skaudūs dūriai, kurie veikiausiai nebepalieka šansų kabintis į pergalę.