Trinchieri: „Turime išmokti visas pamokas ir pristatyti naują, stipresnį „Žalgirį“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri (Pauliaus Paleckio nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko apginti Lietuvos čempionų titulo. Andrea Trinchieri auklėtiniai ketvirtose finalo serijos rungtynėse Vilniuje 87:88 krito prieš Vilniaus „Ryto“ komandą ir pralaimėjo seriją 1-3.

Treneriui iš Italijos tai buvo ketvirti paeiliui pralaimėti lygos finalai. Prieš tai jis tris sezonus iš eilės su Miuncheno „Bayern“ ekipa suklupdavo paskutinėje Vokietijos pirmenybių stadijoje.

Trinchieri po rungtynių kalbėjo, kad komandai reikia keistis, judėti į priekį ir pasimokyti iš šio sezono klaidų. Treneris tikino, kad jo žaidėjams motyvacijos netrūko, įvertino „Ryto“ lyderių galimybes varžytis Eurolygoje ir nenorėjo atvirauti apie savo ateitį Kaune.

„Sveikinimai „Rytui“. Tai buvo sunki serija. Pralaimėjome 2 pratęsimus ir rungtynes vienu tašku. Turėjome metimus, galėjusius atnešti pergales antrose ir ketvirtose rungtynėse. Tai reiškia, kad nebuvo lemta.

„Rytas“ šiandien surengė daug individualių pasirodymų. Mano vyrai šiandien atidavė viską. Nemanau, kad gali sukurti geresnį metimą. Žinojime, kad bus tokios rungtynės. Jie antroje pusėje labai sėkmingai gynėsi. Mes sugebėjome grįžti ir turėjome šansą grąžinti seriją į Kauną, bet nebuvo lemta.

Mūsų gynyba visos serijos metu buvo labai trapi. Kai praleidi tiek taškų ir nesi „bonuse“, tai reiškia, kad nesi tinkamoje būsenoje žaisti tokią seriją. Jei gauni tiek metimų iš po krepšio, reiškia, kad tavo gynyba yra labai trapi.

Tikiu, kad „Žalgiris“ turėjo labai sunkų sezoną, su pakilimais ir nuosmukiais. Viduryje sezono turėjome labai gerą atkarpą. Turėjome teigiamą balansą Eurolygoje, laimėjome taurę. Praradome savo puolimo lyderį ir tai buvo didelis smūgis. Bet tikiu, kad galėjome ir turėjome būti geresni. Pamoka yra labai paprasta – gali nušauti pianistą. Aš priimsiu bet kokią kritiką, esu pakankamai patyręs.

Mūsų organizacija turi mokytis, kad tobulėtų. Sezono metu padarėme daug klaidų. Jei netobulėsi, bus labai sunku. Sulipdyti stabilią konkurencingą sudėtį yra labai sunku. Turime išmokti visas pamokas ir pristatyti naują, stipresnį „Žalgirį“.

Noriu padėkoti fanams. Jie mus palaikė ir stūmė į priekį. Esu nusivylęs pabaiga, bet žinau, kad komanda atidavė viską. Bet mums nebuvo lemta.“

– Kodėl nepavyko sustabdyti Marcuso Fosterio?

– Jis sužaidė dvi puikias rungtynes. Šiandien mes padarėme labai daug klaidų. Tai buvo gėdinga. Praleidome taškus iš po krepšio paskutinėje atakoje be jokio pasipriešinimo. Tai buvo labai skausminga. Bet Marcusas buvo puikus ir padarė didelius metimus. Jis yra nuostabus žaidėjas ir šios serijos MVP.

– Kaip komandą įtakojo Keenano Evanso netektis?

– Mums iš naujo reikėjo atrasti ritmą puolime. Ypatingai 2 prieš 2 situacijose. „Rytui“ reikėjo rūpintis vienu atakuojančiu žaidėju mažiau. Turėjome padaryti daug pakeitimų. Netekdamas lyderio tu prarandi ir didelius ir mažius dalykus.

Noriu pabrėžti, kad mes turėjome pakankamai, kad laimėtume šią seriją. Faktai ir nuomonės yra skirtingi dalykai.

– Kokius matote kontūrus naujos komandos?

– Pirma reikia padaryti gilią šio sezono analizę. Ši serija pasakė daug. Galime toliau slėptis už Keenano ir tai bus didžiausia įmanoma klaida. Faktas, kad jis buvo mūsų puolimo lyderis. Jo asmenybė yra kažkas milžiniško. Jis šviesus, supratingas, rūpestingas. Visi dairėsi į jį. Kai to netenki – netenki daug.

Bet tikiu, kad galėjome ir turėjome padaryti geriau. Tai pirmas įvertinimas.

– Kas iš „Ryto“ žaidėjų galėtų varžytis Eurolygoje?

– Nežinau. Fosteris jau žaidė Eurolygoje. Jis Eurolygos žaidėjas. Gorhamas žaidė puikią seriją. Normantas.

– Ko išmokote per šį pusmetį Kaune?

– Išmokau daug. Dar turiu apdoroti visus dalykus. Labai skausminga būti neteisingoje istorijos pusėje. Tai tik šeštas kartas, kai „Žalgiris“ nelaimi LKL. Tai liks su manimi iki kito sezono. Tai labai bendra pamoka. Išmokau, kad turi keistis ir eiti į priekį. Nepakaks to, ką darėme šiemet. Turėsime prisitaikyti prie daug dalykų, kurie nėra geri.

– Dėl ko protestavote pačioje mačo pabaigoje?

– Buvo akivaizdi pražanga prieš Arną. Jis perėmė kamuolį ir buvo subauduotas. Prašiau patikrinti. Bet jie jau buvo duše. Nežinojau, kad čia turime Usainą Boltą. Reikėjo juos rasti. Aš paklausiau, kur teisėjai. Jie pasakė, kad nežino. Aš pasakiau, kad reikia patikrinti dėl pražangos. Labai mandagus džentelmenas man pasakė, kad esu teisus ir pažadėjo surasti teisėjus. Tiesiog norėjau, kad jie patikrintų, nes buvo kontaktas su Butkevičiumi, kai jis perėmė kamuolį.

–Ar neatsitiko taip, kad žaidėjams po sezono Eurolygoje pabaigos pritrūko motyvacijos?

– Nesutinku. Niekada neleisiu švieslentei apibrėžti mano darbo. Atvykau čia ir padariau viską, ką galėjau. Nėra trenerio, kuris galėtų garantuoti kažką, apart pastangų, buvimo profesionalu ir stengimosi kiekvieną dieną. Pralaimėjome 2 pratęsimus ir rungtynes vienu tašku. Tai ne motyvacijos klausimas. Be jos šiandien pralaimėtume 10 ar 15 taškų. Mačiau milijonus tokių rungtynių.

Sąlygos tam buvo palankios. Pilna arena, varžovai žaidė puikiai. Bet žaidėjai nenorėjo pralaimėti. Mes grįžome ir turėjome metimą dėl pergalės. Čia ne motyvacija, o žaidėjų pasirodymai aikštelėje.

–Varžovų legionieriai keturiese surinko dvigubai daugiau taškų serijoje nei jūsų penki užsieniečiai. Ar esate nusivylęs jų pasirodymu?

– Dirbate savo darbą. Bet neišskirsiu savo žaidėjų. Pralaimėjome kaip komanda. Nevertinu žaidėjų pagal jų pasus. Vertinu pagal pasirodymą ant parketo. Nuo rytojaus ryto prasidės analizė. Sakyčiau, nuo 9 valandos ryte.

– „Žalgiris“ pralaimėjo pirmą finalą per 14 metų. Ar galvojate apie savo ateitį Kaune?

– Aš apie ateitį galvoju kiekvieną dieną. Nėra rungtynių ar serijos, kuri galėtų mane apibrėžti.

– Ar galite atskleisti, kokia yra jūsų sutarties su komanda situacija?

–Šiuo metu ne aš esu svarbiausias. Kūnas dar yra šiltas, jis nėra atšalęs. Man labai rūpi „Žalgiris“. Atvykau čia padėti. Padariau gerų dalykų ir padariau daug klaidų, kaip ir kiekvienas treneris. Dabar nėra laikas galvoti apie mane.

Pasidalinti