Gražulio užkurta Latvija nugalėjo italus ir kovos dėl 5 vietos

Andrejus Gražulis (FIBA nuotr.)

Kovą dėl 5-8 vietų pasaulio čempionate Latvijos krepšinio rinktinė pradėjo pergale.

Ketvirtadienį Luca Banchi auklėtiniai 87:82 patiesė be savo lyderio Simone Fontecchio žaidusius Italijos krepšininkus.

Pergalę iškovoję latviai mače dėl 5-os pasaulio čempionato vietos susitiks su Slovėnijos ir Lietuvos poros nugalėtoju, italai – su pralaimėtoju. Abu mačai bus žaidžiami šeštadienį.

Dar pirmajame kėlinyje italai išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu – 23:10, tačiau antrajame spurtavę latviai ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 4 taškų pranašumą (46:42)

Po pertraukos latviai pridėjo dar du tritaškius ir patys įgijo dviženklį pranašumą. Jį italai iki ketvirto kėlinio likus 40 sekundžių sugebėjo sumažinti iki 2 taškų (82:84). Visgi tuomet tritaškį pataikė Andrejus Gražulis ir italams išsigelbėti šansų jau nebuvo.

Įspūdingas rungtynes sužaidęs Gražulis iš viso surinko 28 taškus, pataikydamas net 12 iš 13 metimų. Puolėjas taip pat atkovojo 6 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus. Artūras Žagaras pridėjo 10 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Italijos gretose rezultatyviausiai žaidė Luigi Datome, pelnęs 20 taškų.