Gallinari: „Atstovauti rinktinei yra ypatinga“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Danilo Gallinari (Scanpix nuotr.)

Po dviejų metų pertraukos į Italijos rinktinės gretas sugrįžo ilgametis NBA žaidėjas Danilo Gallinari, kuris tikimasi savo patirtimi ir lyderyste pakeis negalėjusį atvykti Simone Fontecchio.

2022 metai Italijos krepšinio žvaigždei buvo tie, kuriuos jis norės pamiršti baigęs karjerą. Dalyvaudamas su rinktine atrankoje į 2023 metų Pasaulio krepšinio čempionatą, jis nusitraukė Achilo sausgyslę.

Praėjusį sezoną puolėjas pradėjo kaip „Wizards“ žaidėjas, tačiau po naujųjų metų buvo iškeistas į „Pistons“, o nespėjęs debiutuoti Detroite netrukus atsidūrė ir „Bucks“ ekipoje. Gallinari sezone rinko po 5,6 taško, 2,1 atkovoto kamuolio ir 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Italijos rinktinė prieš išvykstant į olimpinį atrankos turnyrą sužaidė draugiškas varžybas su Sakartvelo komandą, kurią įveikė rezultatu 79:68. Gallinari simbolinėse sugrįžimo į rinktinę rungtynėse surinko 13 taškų.

35-erių veteranas papasakojo apie ilgai lauktą sugrįžimą į gimtinę ir pasiruošimą olimpinei atrankai.

„Tai yra kažkas ypatingo, ypač po to, kai patyriau traumą. Smagu sugrįžti į aikštelę ir vėl rungtyniauti su šitais vyrukais.

Tas jausmas, kurį pirmą kartą pajaučiau debiutavęs su Italijos rinktine, niekur nėra dingęs. Kiekvieną kartą tu pasikrauni naujų emocijų, įspūdžių, kurių neįmanoma užmiršti. Kiekvieną vasarą laukiu rinktinės stovyklų. Gaila, kad pernai negalėjau būti su komanda.

Atmosfera komandoje puiki. Žinoma, neturime daug laiko pasiruošti, tačiau vieni kitus puikiai pažįstame, ne pirmą kartą žaisime kartu, tai padeda. Treneris Pozzecco nori, kad atiduotume širdį aikštelėje ir parodytume, ką galime“, – kalbėjo krepšininkas.

Italijos rinktinės vairininkas Gianmarco Pozzecco jau paskelbė galutinį dvyliktuką, kuris kovos dėl kelialapio į olimpiadą liepos 2–7 d. Olimpinės atrankos B grupėje žaisianti Italija susitiks su Bahreino ir Puerto Riko rinktinėmis. Lietuvos rinktinė žais A grupėje su Meksikos ir Dramblio Kaulo Kranto rinktinėmis. Grupių nugalėtojai susitiks finale ir paaiškės, kuri rinktinė pateks į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Pasidalinti