Futbolas iš centrinės tribūnos. Tylūs nerimo varpeliai

Justas Naulickas
Autorius Justas Naulickas 3 min skaitymo trukmė
Osportas.lt foto montažas

Pasibaigus pirmam turui – nuotaikos geresnės nei buvo šeštadienio popietę. Taškus barstė ir konkurentai, „Žalgirio“ 1:0 prieš Alytų irgi nebaugina. Skaudu prarasti 2 taškus prieš „Džiugą“, bet kančios puolime buvo tikėtinos.

Telšiai kelia gerus prisiminimus. Pernai vasarą sutapo šeimos atostogos pajūry su „Panevėžio“ rungtynėm Žemaitijoj. Į neilgą kelionę pavyko įkalbinti ir žmoną. Įsitaisėm centrinėj tribūnoj ir greitai prie mūsų pristatė pora dėdžių ir mandagiai paprašė persėsti kitur. Pasirodo įsitaisėm aktyviųjų fanų sektoriuje, o konkrečiai – būgnininko vietose.

Labai gerą įspūdį paliko telšiškių palaikymas – dainos, skanduotės, instrumentai. Ir tikrai tokios geros atmosferos nebūtų, jei jie įsitaisytų stadiono kampe. 3:0 laimėjom rungtynes, tai gavosi toks puikus pilnas komplektas. Ir Telšiai – gražus miestas.

Šįkart rungtynių stebėjimo net lyginti negaliu. Reikėjo vykti į Suvalkiją ir buvo paskaičiuota, kad spėju nuvažiuoti iki 13 valandos (nepagarbus laikas futbolui). Netikėtas kamštis ties Gariūnais kainavo beveik valandą ir pirmą kėlinį teko tiesiog klausytis mačo komentatoriaus. Išgirdau viską apie abi komandas nuo jų įsikūrimo ir neįsivaizduoju, kas vyko aikštėj. Keli emocingi šūksniai per pavojingesnius momentus ir tik iš girdimos tribūnų reakcijos kartais pavykdavo suprasti, kuri komanda turėjo progą. Viską suprantu, komentavimas skirtas matantiems, kas vyksta aikštėj.

Antrą kėlinį jau stebiu telefone. Ne kažką, bet prisimenu, kai tekdavo laukti pirmadienio laikraščio, kad sužinočiau šeštadienio rungtynių rezultatus. Tai live žiūrėjimas per telefoną nėra pats blogiausias variantas.

Nuvilia Kacharava. Pernai, po pirmų pasirodymų, praminėm jį Sakartvelo Zlatanu. Ne fit buvo ryškiai, tai gaudavo pasireikšti rungtynių pabaigose ir palikdavo tikrai solidų įspūdį. Buvo pagrįstas lūkestis, kad šiemet bus vienas puolimo lyderių. Aukštų kamuolių nelaimi, ant žemės kažkaip irgi stebuklų nelikę. Manau, šansų vis daugiau gaus jaunasis Lukšiukas. Nojus jau dabar greitesnis ir techniškesnis už tėvą geriausiais laikais, o jei paveldėjo bent dalį finishingo ir pojūčio atsidurti ten, kur reikia genų, tai viskas su juo bus labai gerai. Norėčiau jo su „Dainava“ starte, o Mbo jau parodė, kad yra daug produktyvesnis, kai kyla nuo suolo antram kėliny.

Kol sveiki Klimavičius su Dubra – dėl gynybos ramu. Gorobsovas solidus, Sarpongas – klasė. Slovakui dar duodam laiko, nors keli itin nekokybiški perdavimai neramina. Keita su Širviu paliko didelius batus, norėtųsi dar vieno full-backo į rotaciją.

Žodžiu, pirmi susirūpinimo varpeliai kažkur tyliai aidi, bet principe nieko tokio neįvyko. Įkris tie įvarčiai, jei ne dėka puolėjų veiksmų, tai po standartų. Kūrybinio potencialo turim, o tas svarbiausia.

Kitam ture – „Dainava“. Bus proga įvertinti ir „Žalgirį“ kažkiek, kurie dzūkus pramušė tik sykį. Norėčiau įvarčio pirmam kėliny ir pažiūrėti kaip komanda atrodo, kai nukrenta įtampa. Nežinau, iš kur optimizmas, bet spėju, kad bus pergalė 3:0. Gero futbolo ir nueikit bent kartais į stadioną.