Finalas su „Rytu“ – didžiausias testas Trinchieri

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri (BNS Foto nuotr.)

Šeštadienį dramatišką sostinės seriją prieš „Wolves“ laimėjęs Vilniaus „Rytas“ išsikovojo vietą LKL finale ir sirgaliams padovanojo tikrą klasiką – finalo seriją su Kauno „Žalgiriu“.

LKL finale „Žalgiris“ su „Rytu“ buvo susitikę ir pernai. Tąkart po labai atkaklios kovos žalgiriečiai paskutinėmis lemiamo mačo minutėmis visgi sugebėjo pranokti sostinės komandą ir iškovoti titulą.

Tuometinė Kazio Maksvyčio kariauna taip pat vertėsi be Achilo sausgyslės traumą patyrusio Keenano Evanso, tačiau šįkart situacija – kardinaliai kitokia.

Vos „Žalgirio“ amerikietis pernai spėjo patirti traumą, klubo vadovai suskubo skambinti vėliau finalo MVP tapusio Isaiah Tayloro agentui, žalgiriečių sudėtyje buvo ir kitas vienas prieš vieną galintis žaisti gynėjas Ignas Brazdeikis, prieš pat šį sezoną išvykęs į Pirėjo „Olympiacos“.

Į Kauną atvykęs Trinchieri turėjo gelbėti skęstantį „Žalgirio“ laivą – Eurolygoje per 17 turų žalgiriečiai buvo iškovoję tik 5 pergales ir nors italui pavyko grąžinti intrigą ir tikėjimą, komandai nepavyko prasibrauti į pirmą kartą turnyre pristatytas įkrintamąsias.

Vietiniame fronte „Žalgirio“ fanai iš savo komandos, žinoma, laukia tik vieno – 25-ojo titulo. Kol kas Trinchieri komanda tai darė sėkmingai, o pusfinalyje, kad ir nelengvai, bet 3-0 patiesė „Lietkabelį“.

Tikrieji italų virtuozo gebėjimai turėjo atsiskleisti projektuojant kito sezono sudėtį bei kaunantis dėl geresnių vietų Eurolygoje, tačiau jais įsitikinti dėl susidariusios situacijos bus galima jau netrukus prasidėsiančiame finale su „Rytu“, kuriame dėl pagrindinių žaidėjų traumų komandų kalibrai yra kažkiek išsilyginę.

„Trinchieri kažkiek gelbėja iki lemiamų rungtynių užsitęsusi serija Vilniuje, jam suteikusi laiko kažkiek pergrupuoti veiksmus, ypač kas liečia iniciatyvų paskirstymą atakų pabaigoje, kai nesigauna deriniai ar varžovų gynyba neleidžia priimti kamuolio po krepšiu.

Kas tokiais atvejais užsiims aukštesnių žaidėjų atakavimu iš perimetro? Lukas Lekavičius bus pagrindinis žmogus, kuris gali tikrai gerai žaisti vienas prieš vieną, ypač kai yra karštas. Edgaras Ulanovas taip pat gali prasiveržinėti, Edmondas Sumneris turės imtis daugiau iniciatyvos.

Kažkam tuos Evanso metimus dabar reikės paskirstyti. Variantų yra, bet Trinchieri turės išsirinkti daugiausiai du žaidėjus, kurie turės imtis lyderystės. Jeigu pradėsi dėlioti, kad vieną kartą atakuoja vienas, kitą – kitas, dar kitą – trečias… Tai nėra sėkmingas receptas. Trinchieri turės nuspręsti, bet jo dispozicijoje tikrai yra tokių žaidėjų.

Bet kokiu atveju, tokiai komandai vis tiek reikia viską pradėti nuo gynybos ir fiziškumo, neleisti rinktis lengvų taškų ir taip pat bėgti į greitą puolimą.“

Purlio teigimu, parankesnis varžovas finale „Žalgiriui“ būtų buvęs traumų išretintas „Wolves“ klubas, tačiau šįkart kovoje dėl aukso vėl matysime „LKLasico“.

„Nors „vilkai“ „Žalgirį“ reguliariajame sezone nugalėjo du kartus, jiems tokio stabilumo trūksta labiau. „Rytas“ vis tiek yra bėganti komanda, kurią stipriai paveikia ir reikalai už aikštelės ribų. Kaip bebūtų, tas palaikymas Vilniuje bus visai kitoks nei „vilkams“ žaidžiant su „Žalgiriu“. „Rytas“ po pusfinalio turi daugiau jėgų už „Wolves“, nes jų suolelis paprasčiausiai yra platesnis“, – teigė Purlys.

Evanso praradimas ir alternatyvos Brazdeikiui neturėjimas – ne vieninteliai Trinchieri galvos skausmai. Finalo serijoje su lūžusiu kairės rankos pirštu žais latvis Rolandas Šmitas, o viena kertinių figūrų praeito sezono finale tapusio Arno Butkevičiaus sugrįžimą į aikštelę po čiurnos traumos vis dar gaubia migla.

„Negalima sakyti, kad tai neturės įtakos, bet čia bus svarbesnis psichologinis momentas, – apie Šmito lūžusį pirštą kalbėjo Purlys. – Jeigu priprasi, tai įtakos turės vis mažiau. Jo trauma neramintų labiau, jeigu jis būtų tik metikas. Tuos 2 ar 3 metimus iš tritaškio gali pataikyti arba nepataikyti ir būdamas su gipsu, ir be jo. Tai nėra snaiperis, kuris savo taškus susirenka tik tritaškiais.

Kalbant apie Butkevičių, praeito finalo MVP tapo Tayloras, bet aš asmeniškai būčiau rinkęs būtent Arną, nes tai, kokį jis darė darbą gynyboje ir kaip lemiamomis akimirkomis žibėjo puolime, buvo labai svarbu. Butkevičius būtų labai svarbus, nes „Rytas“ turi tokių individualiai stiprių žaidėjų kaip Marcusas Fosteris.

Dabar jį dengs Dovydas Giedraitis, tačiau Butkevičius dėl savo kūno būtų geresnis variantas, nes Dovydas yra žemesnis. Matėme jau n situacijų, kai Fosteris savo metimus išsimeta eidamas į kūną, iš 4-5 metrų, atšokdamas atgal, o Dovydas tame antrame aukšte nieko negalėjo padaryti. Pirmame aukšte Dovydas ginasi gerai, tačiau šioje dvikovoje Fosteris prieš jį gali turėti kitų privalumų“, – pabrėžė treneris.

LKL finalo serija iki trijų pergalių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ startuos artėjantį trečiadienį Kaune.

Pasidalinti