Fosteris – apie finalą su „Žalgiriu“ ir nustebinusius „Wolves“: „Prieš tai jų negerbiau“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Marcusas Fosteris (BNS Foto nuotr.)

Vilniaus „Ryto“ komandą į dar vieną LKL finalą vedęs Marcusas Fosteris po pergalės išreiškė pagarbą sostinės varžovams bei pasidalijo mintimis apie laukiantį finalą su Kauno „Žalgiriu“.

Šeštadienį 28-erių amerikiečio vedamas „Rytas“ 92:86 nugalėjo Vilniaus „Wolves“ ir pusfinalio serijoje triumfavo 3-2.

Pats Fosteris lemiamose pusfinalio rungtynėse sumetė 27 taškus, surinko 25 naudingumo balus bei buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

„Buvo labai gera serija. Jeigu atvirai, buvo daug sunkiau nei galvojau. Iš pradžių maniau, kad laimėsime 3-0 ir ramiai žengsime į finalą, bet „Wolves“ šioje serijoje parodė, kad yra daug geresni nei buvo reguliariajame sezone. Didelė pagarba jiems ir jų trenerių štabui.

„Wolves“ turi daug puikių žaidėjų. Pagarba jiems. Džiaugiuosi, kad šioje serijoje šiek tiek paaugome“, – teigė Fosteris.

– Kokius pasikeitimus įžvelgėte „Wolves“ žaidime palyginus su reguliariuoju sezonu?

– Reguliariajame sezone jie mane dengė vienu būdu ir nieko per daug nekeitė. Dabar jie vis keitė savo gynybą prieš mane ir kaip reikiant apsunkino man žaidimą. Puolime jie kur kas geriau dalijosi kamuoliu. Paskutinėse dvejose rungtynėse jie ir puikiai pataikė.

– Atkrintamosiose „Rytas“ su „Wolves“ susitiko pirmą kartą. Kokie šie derbiai buvo emocine prasme?

– Man patinka šnekėti aikštėje. Jokios nepagarbos varžovams, tačiau man nesvarbu, kad tu esi, kai žengiame į aikštę. Gali būti mano mama ir aš vis tiek su tavimi šnekėsiu purvinus dalykus. Tai yra žaidimo dalis, tik pagyvinanti rungtynes. Buvo smagu. Kai žengi į rungtynes žinodamas, kad sutriuškinsi varžovus, nėra jokio smagumo, bet ši serija buvo labai įdomi. Džiaugiuosi, kad ši serija buvo tokia, kokia buvo. Manau, kad gavome gerų pamokų prieš bandant įveikti „Žalgirį“.

– „Žalgiris“ finale versis be Keenano Evanso. Ar tai papildoma galimybė jums?

– Su juo ar be jo – vis tiek turime šansą. Jo trauma nieko nekeičia. „Žalgiris“ vis tiek turi krūvą gerų žaidėjų. Esu tikras, kad turėdami ilgesnę pertrauką jie bus prisitaikę žaisti be Evanso. Manau, kad šioje serijoje išmokome, jog negalime būti nepasiruošę. Tikėjomės, kad traumą patyręs Sulaimonas daugiau nežais, bet jis grįžo ir žaidė gerai. Esame toje sezono stadijoje, kai visos komandos į aikštę žengia norėdamos tik laimėti titulą.

– Keturiose serijos rungtynėse žaidėte daugiau nei 30 minučių. Kaip jaučiatės fiziškai prieš artėjantį finalą?

– Dar prieš seriją žinojau, jog manęs laukia daug minučių. Dabar jaučiuosi visiškai pervargęs, nes atidaviau visą save abiejose aikštės pusėse, bet to reikalauja pasiektas etapas. Dabar reikia pamėginti atsistayti ir vėl visą save atiduoti finale.

– Kelis kartus pirštu baksnojote į nosį. Ką norėjote tuo parodyti?

– Norėjau parodyti teisėjams, kad varžovai rankomis man pastoviai pataiko į nosį.

– Prieš šią seriją buvo daug skambių kalbų apie akistatą su „Wolves“. Kokie būtų paskutiniai jūsų žodžiai varžovams?

– Iki šios serijos jiems nejaučiau daug pagarbos, man neatrodė, jog jų žaidėjai yra geri, tačiau serijoje „Wolves“ parodė, kad yra komanda, kurią reikia gerbti. Tikrai didelė pagarba „Wolves“.

– Pernai finalo serijoje „Žalgiris“ taip pat neturėjo Evanso, bet buvo Isaiah Tayloras. Šįkart tokio išreikšto lyderio „Žalgiris“ neturės. Ką tai keičia?

– Pernai net nepergyvenome dėl Tayloro, labiau rūpinomės Ignu Brazdeikiu. Manėme, kad šansą turėjome ir pernai, nes juos buvome nugalėję kelis kartus reguliariajame sezone. Žengdami į finalą tikėjome, kad galime laimėti. Esame išmokę pamoką, kad negalime nieko nuvertinti. Kaip ir mes, visi maunasi sportbačius norėdami laimėti.

– Ar ir šįkart ketinate aktyviai bendrauti su „Žalgirio“ fanais?

– Ne, šįkart jau ne! Turiu būti susikoncentravęs, užvedinėti mūsų fanus ir komandos draugus. Šiemet į kovas su fanais neketinu veltis. Kelis kartus gal ir galima kažko laukti, bet nieko per daug (juokiasi).

Pasidalinti