Fantastiško jaunuolio įvarčio pakylėti ispanai – Europos čempionato finale

Lamine'as Yamalis (Scanpix nuotr.)

Geriausią futbolą Europos čempionate demonstruojanti Ispanijos futbolo rinktinė pranoko dar vienus grandus ir finale kovos dėl ketvirtojo titulo.

Antradienį pirmajame Europos čempionato pusfinalyje Luiso de la Fuente auklėtiniai 2:1 nugalėjo Prancūzijos futbolininkus.

Europos čempionato finale Ispanijos futbolo rinktinė žais penktą kartą. Kol kas iš keturių žaistų finalų ispanai laimėjo tris, vienintelė išimtis – 1984 m. čempionatas Prancūzijoje.

Pusfinalio pradžioje nė viena komanda nenorėjo kitai atiduoti iniciatyvos, o pirmasis mačo įvartis krito jau 8-ą minutę, kuomet po Kyliano Mbappe perdavimo galva pasižymėjo Randalas Kolo Muani.

Tai buvo pirmasis prancūzų įvartis, kurį jie pasiekė „iš žaidimo“. Iki šiol vienintelį kartą prancūzai patys mušė iš 11 m baudinio, dar keli įvarčiai krito po varžovų smūgių į savo vartus, o pusfinalį jie pasiekė po lygiųjų 0:0 ir triumfo prieš portugalus baudinių serijoje.

Visgi po praleisto įvarčio ir šalto dušo Ispanijos rinktinė pradėjo aštrinti savo atakas, o tai leido ne už ilgo lyginti rezultatą. Tuo pasirūpino ne kas kitas, o 16-metis „Barcelona“ talentas Lamine’as Yamalis, įspūdingą šūvį į viršutinį vartų kampą dar vainikavęs ir rekordu.

Dar ir tris rezultatyvius perdavimus savo sąskaitoje turintis katalonų puolėjas tapo jauniausiu futbolininku istorijoje, mušusiu įvartį Europos čempionate.

Bangos pagauti ispanai netruko ir veržtis į priekį – 25-ą minutę antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjo Dani Olmo. Įvartis įskaitytas jam, tačiau kamuolys į Mike’o Maignano vartus įlėkė nuo Juleso Kounde kojos.

Antrajame kėlinyje prancūzai privalėjo mušti, tačiau tą padaryti trukdė viso čempionato metu strigęs žaidimas paskutiniame aikštės trečdalyje. Ousmane’o Dembele draskymaisi dešiniajame krašte nenešė jokios naudos, Vokietijoje tylėjęs Mbappe vėl buvo sunkiai pastebimas. Daugiau gyvybės įnešė po keitimo pasirodęs PSG kairiojo krašto puolėjas Bradley Barcola, tačiau jo reidai į baudos aikštelę vaisių neprinokino, mat ten jis nesulaukė pagalbos.

Ispanams tai buvo jau šeštoji pergalė šiame Europos čempionate. Visus savo mačus Vokietijoje laimėję ispanai tapo pirma šią ribą Europos čempionate pasiekusia rinktine.

Antrasis finalo dalyvis paaiškės rytoj, po Anglijos ir Nyderlandų rinktinių tarpusavio akistatos.