EČ atranka: kazachai pateikė staigmeną, portugalai ir islandai traiškė varžovus

Kazachstano futbolininkai pateikė staigmeną EČ atrankoje (AFP-SCANPIX nuotr.)

2024 m. Europos futbolo čempionato atrankoje staigmeną pateikė Kazachstanas, pergales šventė favoritai Anglija bei Portugalija.

Kazachstano futbolininkai trečdalį rungtynių atsilikinėjo, tačiau fantastiškai atsitiesė ir 3:2 patiesė Danijos komandą.

21 ir 35 min. pasižymėjęs Rasmusas Hojlandas sukūrė danams persvarą 2:0, kurią pavyko išlaikyti iki pat 73 min.

Tuomet nuo 11 m atžymos pasižymėjo Baktiyoras Zaynutdinovas, 86 min. rezultatą išlygino Ashkatas Tagybergenas, o 89 min. pergalę išplėšė Abatas Aymbetovas.

Nors per pridėtą antro kėlinio laiką tas pats Aymbetovas gavo antrą geltoną kortelę ir kazachai liko mažumoje, bet papildomų problemų tai nebesukėlė.

Danams ir kazachams tai buvo antrasis mačas atrankoje. Pirmose rungtynėse danai 3:1 įveikė suomius, o Kazachstanas 1:2 nusileido slovėnams.

Kiti H grupės mačai:
Slovėnija 2:0 San Marinas
Šiaurės Airija 0:1 Suomija

Antrą pergalę iš tiek pat galimų pasiekė Anglijos rinktinė, kuri namuose 2:0 nugalėjo Ukrainą.

37 min. anglus į priekį išvedė Harry Kane’as, o po 3 min. dar vieną įvartį pridėjo Londono „Arsenal“ jaunoji žvaigždė Bukayo Saka.

Anglai puikiai pradėjo atranką, įveikdami bene stipriausias C grupės komandas. Pirmajame mače Garetho Southgate’o auklėtiniai 2:1 susitvarkė su italais.

Kiti C grupės mačai:
Malta 0:2 Italija

Savo varžovų nepagailėjo Cristiano Ronaldo vedama Portugalijos rinktinė – 6:0 sutriuškino Liuksemburgą.

Portugalai jau per pirmąjį kėlinį sumušė keturis įvarčius, o du iš jų pelnė Ronaldo (9 ir 31 min.). Taip pat pasižymėjo Joao Felixas (15 min.) ir Bernardo Silva (18 min.).

Po pertraukos penktą įvartį pridėjo Otavio, savo įvarčių sąskaitą atsidarė ir Rafaelis Leao, kuris 85 min. nepataikė 11 m baudinio, bet netrukus atsigriebė smūgiu iš žaidimo.

Roberto Martinezo vadovaujama Portugalijos komanda tapo pirmąja Europos čempionato atrankoje, pasiekusia 10 įvarčių ribą. Pirmajame mače portugalai 4:0 sutriuškino Lichtenšteiną.

Beje, J grupėje užfiksuotas dar vienas sutriuškinimas – Islandija reabilitavosi po pralaimėjimo Bosnijai ir Hercegovinai bei svečiuose 7:0 suvarpė Lichtenšteiną.