Eurolygą į Panevėžį atvežęs Jasikevičius nušlavė „Maccabi“ ir pasiekė visų laikų rekordą

Šarūnas Jasikevičius (BNS Foto nuotr.)

Šarūnas Jasikevičius po antradienį patirto pirmo pralaimėjimo atsigriebė su kaupu.Eurolygą į Panevėžį atvežusio lietuvio vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ 19-ajame ture 109:74 nepasigailėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkų.

35 taškai – didžiausia Stambulo ekipos pergalė šiame sezone, o 109 taškai – visų laikų „Fenerbahče“ rezultatyvumo rekordas Eurolygoje.

Prieš tai daugiausiai taškų – 107 – Šaro komanda buvo suvertusi 2022 m. į Atėnų „Panathinaikos“ krepšį.

Šis mačas turėjo vykti Stambule, tačiau dėl Izraelio ir Palestinos konflikto bei komplikuotų pirmosios šalies sdiplomatinių santykių su Turkija rungtynės buvo perkeltos į Panevėžį.

Antradienį Šaras patyrė pirmą savo pralaimėjimą stovint už „Fenerbahče“ vairo, kai nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“. Tuo metu „Maccabi“ šią akistatą pasitiko po dviejų pergalių iš eilės, įskaitant vieną praeitą savaitę prieš Kauno „Žalgirį“.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 22:22 -, tačiau antrajame įspūdingą puolimą užkūrusi „Fenerbahče“ suvertė 35 taškus, varžovams leido pelnyti vos 9 ir susikrovė solidų pranašumą (57:31).

Greičio pedalo turkai nepaleido iki pat dvikovos pabaigos, o likus pusei minutės iki finalinės sirenos išsiveržė į priekį rekordiniu 37 taškų pranašumu – 109:72.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 21 tašką pelnęs Tyleris Dorsey, Jonathanas Motley pridėjo 17 taškų, Georgios Papagiannis – 14 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Iš viso net 6 „Fenerbahče“ žaidėjai pasiekė dviženklį rezultatyvumą.

„Maccabi“ komandoje po 13 taškų pelnė Bonzie Colsonas (6 atk. kam.) ir Wade’as Baldwinas.