Elektrėnų ralyje – Žalos triumfas, finišo nepasiekė trečdalis dalyvių

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Elektrėnų, Kaišiadorių ir Trakų rajonų keliuose nugriaudėjo penktasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Alburnus Rally Elektrėnai“.

Jame triumfavo Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio duetas, o Lietuvos ralio čempionų vardus užsitikrino šiame sezone jau nepavejamais tapę Martynas Samsonas ir Ervinas Snitkas. Tačiau baigti varžybas pavyko ne visiems. Sudėtingi, klastingi ir meistriškumo reikalavę greičio ruožai lėmė tai, kad finišo nepasiekė trečdalis visų startavusių. 

Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio duetas, lenktyniavęs „Škoda Fabia R5“ automobiliu, iniciatyvą į savo rankas paėmė jau nuo pat pirmojo greičio ruožo ir daugiau nebepaleido. Ekipažas laimėjo visus devynis greičio ruožus, o keturiuose, kurie buvo važiuojami du kartus, antraisiais bandymais vis pagerindavo savo pačių prieš tai užfiksuotą laiką. Galiausiai duetas po 115 km greičio ruožų prieš artimiausius persekiotojus Martyną Samsoną su Ervinu Snitku sukaupė net trijų minučių pranašumą.  

Visgi Martyno Samsono ir Ervino Snitko prioritetas nebuvo Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio vaikymasis. „Škoda Fabia N5+“ savadarbį automobilį vairavę sportininkai „Alburnus Rally Elektrėnai“ laikėsi savo plano – saugiu tempu finišuoti bei užsitikrinti Lietuvos automobilių ralio čempionų vardus. Galiausiai Martynas Samsonas su Ervinu Snitku tą sėkmingai ir padarė. Absoliučios įskaitos trečioje vietoje įsitvirtino „Ford Fiesta N5“ automobiliu lenktyniavę Rokas Steponavičius ir Dovydas Ketvirtis. Tiesa, varžyboms įpusėjus į šią poziciją taikėsi kitą „Ford Fiesta N5“ automobilį dar tik besijaukinantis Deividas Gezevičius, kuriam stenogramą skaitė Tomas Nenartavičius. 

Varžybos itin apmaudžiai susiklostė Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažui. Iš pradžių ekipažas trasoje numontavo padangą ir buvo priverstas stoti ją keisti, o galiausiai, penktame greičio ruože, galiniu „Škoda Fabia R5“ ratu jie atsirėmė į kelkraštį, o atgal švystelėtas automobilis neišsilaikė ant kelio ir virto. Ekipažas gali guostis nors tuo, kad nesėkmingai ralis susiklostė ne jiems vieniems. Iš viso dėl avarijų bei techninių problemų „Alburnus Rally Elektrėnai“ varžybų nebaigė 27 ekipažai iš 94 startavusių, o tai sudaro beveik trečdalį visų dalyvių. 

Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato absoliučioje įskaitoje triumfavo BMW vairavęs Dariaus Sukacko ir Deimanto Vasiliausko tandemas. Jie per pus trumpesnėje distancijoje nei važiavo A lygos dalyviai, artimiausius persekiotojus Donatą ir Vytautą Ožiūnus taip pat su BMW aplenkė 47 sek. Trečiąją vietą iškovojo Arūnas Černius su Jolanta Ščiglinskiene, kurie lenktyniavo „Subaru Impreza WRX STI“ automobiliu. Nuo pastarųjų kiek mažiau nei keturiomis sekundėmis atsiliko prie „Audi A1 Quattro“ vairo debiutavęs Vitalijus Plastininas, kuriam stenogramą skaitė Giedrius Šileikis. 

Pasidalinti