Dramblio Kaulo Krantas – naujieji Afrikos futbolo karaliai

Vėžį įveikusio Sebastiano Hallero įvartis rungtynių pabaigoje lėmė, kad trečią kartą šalies istorijoje Afrikos Tautų lygos nugalėtojais tapo Dramblio Kaulo Kranto rinktinė. Jie turnyro finale 2:1 įveikė Nigerijos vienuolikę.

Zombių pravardę gavę turnyro šeimininkai itin nesėkmingai pradėjo čempionatą. Grupių etape jie patyrė dvi nesėkmes ir su vienintele pergale vargais negalais prasibrovė į atkrintamąsias. Toks pasirodymas turnyro pradžioje kainavo darbą vyr. treneriui Jeanui Louis-Gassetui.

Naujuoju komandos vedliu tavo Emerse Fae. Jo vadovaujami futbolininkai aštuntfinalyje po baudinių serijos palaužė Senegalą, o ketvirtfinalyje Malio barjeras buvo įveiktas po pratęsimo. Pusfinalyje tas pats Halleras pelnė vienintelį mačo įvartį aksistatoje su Kongo futbolininkais.

Nigerijos rinktinė finale pirmavo po Williamo Troost-Ekongo tikslaus smūgio 38 minutę. Tačiau tada žodį tarė Dramblio Kaulo Kranto žvaigždės. Franckas Kessie 62 minutę smūgiu galva rezultatą išlygino, o čempionišką įvartį 81 rungtynių minutę pelnė Halleras ir pasiuntė 60 tūkst. žiūrovų stadione į ekstazę. Abiems įvarčiams asistavo Simonas Adingra.

Tai trečiasis Dramblio Kaulo Kranto rinktinės toks titulas. Prieš tai jie yra triumfavę 1992 ir 2015 metais.